Net Skor

16 Mart 2016 09:56

Beni asıl şaşırtan Zeki’ydi. Üç defa yüzde yüzlük gol pozisyonuna girdi Zeki. Atamadı ama ön libero oynayan birisi için gerçekten çok iyi bir rakam bu …

Bursaspor’u bu sezon iki maçta beş gol atıp hiç gol yemeden yendik. Müthiş bir iş bu. Neden müthiş biliyor musunuz? Bursaspor’a iki maçta da yenildiğimizi varsayalım. Şu an direk Avrupa kupaları hedefinde bir takım olurlardı. Diğer yandan bizim her iki maçtan da puan alamadığımızı varsayalım; resmen ateş hattını hissediyor ve bol bol terliyor olurduk. Hoş bu maçı kazanamasaydık da bu hafta değil belki ama ilerleyen haftalarda bunu hissedebilirdik.

Takım sahaya ”Ben bu maçı alacağım.” diye çıkınca daha ilk dakikadan belli ediyorlar kendilerini. Şu maçta oynanan oyunu sezon geneline yaysak gerçekten çok farklı hedeflerin peşinde koşuyor olurduk. Fenerbahçe bu ligde iki defa yenildi, birisi bize ki sadece yenilmediler, ezildiler de. Aslında çok büyük potansiyelimiz var ama nedense sürekliliği sağlayamıyoruz.

Maç önü eksiklikler tribünde canımızı epey sıkıyordu ama başta Rıdvan olmak üzere takıma girenler gerçekten sakin ve güzel oyunları ile gecemizi aydınlattılar. Eto’o ve Diego gerçekten sonuca etki ettiler. Özellikle Diego sanki Barcelona’da oynuyormuş gibi oynadı. Rıdvan girdiği ikili mücadelelerin hemen hemen hepsini de kazandı. Özellikle Celutska rakip oyunculara resmen top oynatmadı. Yaptığı her müdahale yerindeydi ve topu temizce aldı rakipten. Ama beni asıl şaşırtan Zeki’ydi. Benim gördüğüm sadece üç defa yüzde yüzlük gol pozisyonuna girdi Zeki. Atamadı ama ön libero oynayan birisi için gerçekten çok iyi bir rakam bu. Eto’o’nun vermiş olduğu topu durdurmayıp direkt gelişine vurması gerekliydi. Zamanla bunu da aşacaktır Zeki.

Tribünlerde 20000 civarı taraftarımız mevcuttu. Takım gibi taraftarımız da müthişti. Sosyal medyada bolca bahsedildi bizden. Görsellik olsun, ses olsun, hakemi ve rakibi baskı altına almak olsun her şey dört dörtlüktü bence. Taraftar olarak bu sezon iyi işler yapıyoruz. Takım da bize ayak uydursa güzel olacak ama seneye diyoruz artık.