Maçın Panoraması

17 Eylül 2014 03:03

Antalyaspor’umuz sahasında Şanlıurfaspor’u ağırladı bu hafta. Antalyaspor’umuz maça geçen hafta Karşıyaka maçından farklı sol açık mevkiinde Serkan Atak -Gökhan Karadeniz değişikliğiyle başladı.

Maçın ilk dakikalarında beklenen dışında Şanlıurfaspor etkili oldu. Geçen hafta bahsettiğim Murat Sözgelmez -Lokman Gör uyumsuzluğu Şanlıurfa’nın ilk 5. dakikada biri kendi kalemize biri de Zenke’nin altıpastan dışarı attığı topla başladı maç. Tam bu sene de “bizden bir şey olmaz” demeye başlamıştı ki tribünler, Antalyaspor fırtınası başladı. Sağdan Emrah, soldan Gökhan, ortadan Diarra, arkasında Sezer Badur’la “bu sene bizden korkun, biz bu sene çok can yakacağız” izlenimi verdiler. İlk yarı 5-1 biterdi ki fazlası var, eksiği yok o derece etkili oldu Antalyaspor’umuz.

Golsüz tamamlanan ilk yarı sonunda ikinci yarıya da aynı şekilde başladı takımımız ve sonunda ahlar vahlar arasında geçen 58 dakika sonunda 54’te yorulan Sezer’in yerine giren Şahin Aygüneş’in taşıdığı topta, biraz da Diarra’nın zorlamasıyla golü bulduk, rahatladık. Son yarım saate biraz psikolojik, biraz da sıcaktan geriye çekilen takımımız kazasız belasız 90 dakikayı tamamladı ve bu sezonun ilk üç puanını hanesine yazdırdı.

Maçta en olumlu gördüğüm şeylerden biri, teknik direktörün Mehmet Özdilek gibi takıma çok hâkim olması ve girenlerin çıkanların pozisyon tercihlerinin gayet yerinde olması, ayrıca maç önü taraftar gruplarını mütevazı şekilde selamlaması, başarıya aç bir görüntü vermesi gözüme olumlu gözüktü. İlk geldiğinde çok eleştirdiğim, bir takımda bir sezonu tamamlamayan bir teknik direktör görüntüsündeydi ama bu Engin Korukır’ı çok mu hırslandırmış yoksa Antalyaspor’la mı çok iyi uyum sağlamış bekleyip devamlılığını göreceğiz.

İkinci olumlu şey de Gökhan Karadeniz ile Sakıp Aytaç uyumu. Yılmaz Vural döneminde Volkan Yaman -Ali Bilgin uyumunu hatırlattı bana. O derece etkili, o derece sol kanadı domine eden ikili, umarım nazar değmez…

Biraz da Gökhan Karadeniz’den bahsetmek istiyorum. Geçen sezon kiralık olarak forma giydiği Altınordu’da 32 maçta 29 gol atma başarısı göstermiş ve sol ayağı çok etkili, hızlı, teknik… Ben eski Trabzonlu, şu an Rusya’da oynayan Gökdeniz Karadeniz’e çok benzettim stilini. Kim getirdiyse Antalya’ya, helal olsun…Buna ek olarak Şanlıurfa hocası Cihat Hocanın Zenke’yi kanatta kullanmasına Tello’ya uzun zaman dayanmasına anlam veremedim. Antalyaspor’un bu kadar pozisyon yakalaması biraz da Cihat Hoca izin verdi diyebiliriz. Çünkü Urfa’da ileride oynayan 3-4 oyuncu, ne geri geliyor ne de orta sahaya yardım ediyor. Biraz daha dikkatli oynamalılar deplasmanda.

Kısaca uzun zaman boyunca Akdeniz Üniversitesi Stadyumu’nda bu kadar zevkli, pozisyonu bol maç izlememiştim. Bu bir de galibiyetle perçinlenince tadından yenmedi doğrusu. Daha nice güzel galibiyetlere…

Kalbinde biraz olsun Antalyaspor sevgisi olanlara…

Engin Erdem