Lig ve Teknik Adam

22 Aralık 2015 10:28

Belki iki takım da maça yirmi puan ile başa baş bir görüntüde çıktı ama Antalyaspor’un Trabzonspor’a karşı şansı pek de tutmaz. Özellikle de Trabzon’da olan karşılaşmalarda. İstatistiklere bakıldığında 1999 yılındaki 2-3’lük galibiyetten sonra Antalyaspor galibiyet görememiş. Zaten ben de akılda kalıcı bir galibiyet hatırlamıyorum Trabzon’da.

Trabzon’da alınan bu 3-0’lık mağlubiyete bakıldığında biraz fazla endişe verici durabilir. Fakat yirmişer puanla başa baş çıktığı rakibe karşı direnen, mücadele eden, pozisyonlara giren, belki biraz şanslı olsa puan koparabilecek bir takım vardı sahada. Ben memnunum şahsen gidişattan, ne kadar dağınık oynansa da oynama isteği -bu çok önemlidir- bariz görülüyor. Bu da Türk futbol dinamikleri içerisinde sana iki maçta en az üç puan aldıracak bir görüntüdür.

Ligin son haftasına girerken sahamızda oynayacağımız Gaziantepspor maçında alacağımız bir galibiyet, puanımızı 23’e çıkartacak ve geleceğe daha rahat bakmamızı sağlayacak. Lige yeni yükselmiş, yeni bir yapılanma içerisindeki bir takım için en büyük başarı ligde kalmayı başarmaktır. 23 puan da bu amacı gerçekleştirmek için yeterli bir puandır. Gaziantepspor maçında alınacak bir galibiyet, ligin ikinci yarısında  beş galibiyet ve iki beraberlik alınması durumunda Antalyaspor’un ligde kalmasını sağlayacaktır.

Geçen hafta muhteşem geri dönüşün ardından futbolcu-antrenör Samuel Eto’o ön plana çıktı. Sonrasında ben pek doğru bulmasam da en azından yeni teknik direktör gelene kadar yola Eto’o ile devam edilme kararı alındı. Uzun süreli bu antrenör-futbolcu olayının takıma zarar vereceğini düşünüyorum. Sonuçta bu seneyi saymazsak iki sene daha Eto’o’nun sözleşmesi olduğunu, Antalyaspor’un futbolcusu olduğunu ve futbol oynayıp Antalyaspor’a faydalı olması gerektiğini unutmamak gerekir. Kısa sürede teknik adam problemi çözülmelidir.