Korkak Ruhlar

29 Aralık 2015 09:59

Bir kupa maçını daha geride bıraktık. Aman Allah’ım! Ne kadar da finali görmek isteyen bir takım vardı değil mi sahada …

Bir kupa maçını daha geride bıraktık. Aman Allah’ım! Ne kadar da finali görmek isteyen bir takım vardı değil mi sahada!..

Korkak ruhların bir araya gelmeyi başardığı başka bir takım var mı? Eğer varsa bu soruyu geri alacağım. Ama yoksa, yoktur zaten, biz yeteriz bütün futbol camiasına bu korkuyla!..

Fenerbahçe genellikle ilk 11’de yer verdiği isimleri maçta oynattı. Ama biz ne yaptık? Kıyıda köşede hangi topçumuz varsa (kupa maçı ya çünkü önemsiz tabii!) oynattık ve ne yazık ki bütün oyuncularımız da Fenerbahçe gibi bir takımdan nasıl korktuklarını tüm Türkiye’ye gösterdiler. Sağ olun, var olun!

Gol pozisyonları yakalandı ama onu bile atarken korkaklık paçalardan akıyordu! Resmen toptan, diğer takımdan korkan bir takım vardı sahada. Eto’o gelecek de toplayacak! O da yoktu maçta, bizimkiler de hep birlikte batırdılar. Büyük takım ya, karşıda iyi topçular var ya!.. “Olmaz, biz yapamayız, adamlar çok iyi” gözüyle bakılırsa, bizim topçularımız kendi becerilerinin farkında olmazsa, değil dört, on gol bile yenir! Afiyet bal şeker olsun ondan sonrasında artık.

Yani ruh satılan bir şey olsa, gidip bizim futbolculara birer tane alırdım, o derecedeyim artık! Zerre üzüldüklerini de düşünmüyorum hiç birinin. Diarra eski futbolcumuz, adama bitik gözüyle bakanlar çok fazla. Ama adam birçok genç ve güvendiğimiz futbolcumuzdan çok daha fazla performans gösteriyor her maça çıktığında. Biz, Sakıb bey düzelecek iyi bir oyun çıkaracak diye bekleyelim, Kadir atak yapsın bir görelim diye bekleyelim, Emrah Başsan’ın keyfinin gelmesini bekleyelim ama adı iyi bir futbolcu olarak anılsın üstüne!.. Zeki’nin sanki başka diyarların çocuğuymuş gibi takılmasına göz yumalım, falan filan… M.Billa, Emre Akbaba, Lazoveric gibi iyi futbolcularımızın yedek kulübesinde bekletilmelerine tahammül gösterelim. Bizim elimizde iyi futbolcularımız var, tek tek değerlendirildikleri zaman tabii! Ama bir türlü bu iyi oyuncularımızdan oluşan sabit bir kadroyu hâlâ elde edemedik! Maşallah bu durumdan da zerre kadar rahatsız olan bir başkanımız, bir yönetim kurulumuz, bir hocamız yok ki hal yol lafı etsin, takım için kolları sıvasın. Anca başka şeyi sıvama var! İşimiz Allah’a kalmış durumda, yardımcımız olsun, ne diyelim!

Yine ünlemi bol olan bir yazının daha sonuna geldik. İyi bir takım görmeyi bu şehir taraftarları hak ediyor ama artık görmeliyiz, görelim güzelleşelim şehir olarak. Yeter gari oynnn!
Herkese kırmızı ve beyazın peşlerini bırakmadığı Antalyasporlu günler dilerim.