Bu Ayıp Hepimizin

A+
A-
11 Ekim 2016 09:41

Altı haftalık kötü sonucun faturasını Morais Hocaya kesmek adilce miydi …

Öncelikle sözlerime başlamadan önce Jose Morais hocamıza emeklerinden dolayı teşekkür ediyorum. Olmadı ama olabilirdi. Altı haftalık kötü sonucun faturasını Morais Hocaya kesmek adilce miydi gerçekten? Değildi elbette. Eğer adil olacaksak futbolculara da yaptırım uygulanması gerekmiyor mu? Çünkü bu gidişatın mimarları onlardı.

Önümüze bakmak gerekirse Rıza Çalımbay hocamız ile iki yıllık sözleşme imzalandı. Açıkçası pek sevinmedim. Başarı isteyen bir yönetim, 50. Yılda Avrupa Hayalleri derken Rıza Hoca ile anlaşmak sizce de garip değil mi? Rıza Hoca elbette ligimizi tanıtan tecrübeli hocalardan, kişiliğine asla lafımız olamaz. Lakin ötesi de olmaz. Sadece bizi ligde tutabilir. Tabi Eto’o ve onun yandaş ekibi disipline gelemez. Bu konuda çok değil, iki üç ay sonra Rıza Hoca ve Eto’o arasında kriz çıkabilir. Bekleyip göreceğiz. Yanılan biz oluruz umarım.

Aylardır düşündüğüm stadyum konusu ile devam etmek istiyorum. Çünkü kulübümüzün olmayan; kulübü geçtim belediyenin bile olmayan bir stadyumda kiracı olmanın vermiş olduğu berbat bir duygunun tarifi… Sizce bizimle alay ediyor olabilirler mi? Üç yıl kiralanan stadyum, devir teslim törenleri ile alındı. Kiralık stadyuma tören yaptılar. On yıl sonra kulübümüze verilmesi gereken stadyum belki hiç verilmeyecek. Asıl sorun şurada, stadyumun yoksa itibarın da geleceğin de yoktur. Yani “Beş sene sonra birileri Antalyaspor’u istemeyebilir.” desem “Ne yaptın kardeşim sen.” sözlerini duyar gibiyim. Alttan gelen yeni Antalya takımlarından haberiniz vardır umarım. Bu konuda Belediye Başkanından tutun Antalya halkına kadar herkes suçlu çünkü hakkımızı kimse aramıyor. Lütfen atkınızı önünüze koyup düşünün. Sadece bugünün değil, yılların planlarını düşünmek gerekiyor. Bu ayıp hepimizin.