İyi Yoldayız

5 Nisan 2016 09:29

Akhisar maçında Antalyaspor’umuz sahanın tek hakimiydi desek yanlış söylemiş olmayız sanırım. İstatistikler de böyle diyor zira …

Takımızın haftalar geçtikçe iyi yolda gittiğini söyleyebilirim. Şahsen ben izlediğim takımın artık ne yapmaya çalıştığını, bir taktik üzerinde yoğunlaştığını, maçın gidişatına göre taktiksel varyasyonlar içerisine giderek bunun meyvesini en azından skor olarak olmasa da oyun olarak aldığını düşünüyorum.

Akhisar maçında Antalyaspor’umuz sahanın tek hakimiydi desek yanlış söylemiş olmayız sanırım. İstatistikler de böyle diyor zira. Topla oynama oranlarında rakibimizi ikiye katlamışız. Genelde rakibimizin üzerine atak yönümüze göre soldan, yani Serdar Özkan’ın kanadından gitmişiz. Burada yine istatistiksel bir veriye dikkat çekmek istiyorum;
M’Billa sağ kanada yakın oynadı. İstatistiklerde M’Billa’yı topla sadece 16 kez buluşturduğumuz görülüyor. M’Billa oyundan 60. dakikada çıktı. 60 dakika sahada kalan M’Billa ki sağ kanadımızda oynadı bu oyuncu 16 kez topla buluşurken kalemizde oynayan MBolhi bile 28 defa topla buluşmuş! Bu demek oluyor ki bizim bir kanadımız kırık oynamışız. Kanadımız kırık olunca da uçamadık hali ile. Uçamamak derken, galip gelemedik ama yenilmedik de.

Serdar’ın kanadından çok geldik evet ama Serdar biraz daha kuvvetli olsa çok daha iyi şeyler başaracak. Gerçekten çok mücadele ediyor, iyi niyetli bunu asla inkâr edemem. Ama mesela Serdar’ın hücum savunması diyebileceğim, yani önde basma, top rakipte iken ikili mücadele kazanma veya top kendisinde iken ikili mücadeleden galip gelme yüzdeleri bana göre çok düşük. Adam geçme konusunda gerçekten çok iyi Serdar ama biraz daha fizik olarak iyi olsa, mesela şutları biraz daha güzel olsa çok iyi olacak. Biraz güçsüz görüyorum şahsen kendisini.

Takımın ofansif oyuncuları pozisyon alma konusunda da çok iyi görünüyorlar ama o pozisyonları aldıkları zamanlarda topları onlara servis edemiyoruz. Takım dikine çok iyi gidip 3. bölgeye yaklaşılırken kanat organizasyonları aramamız da çok iyi. Ama orta yapma şansımızı kendimiz zora sokuyoruz. Oyuncularımız önünü pozisyon olarak açıyorlar ama rakibi tekrar önlerine alıyorlar. Buunu hızlı bir şekilde aşmamız gerekiyor ki sonuca gidebilelim.

Haftaya Kayseri deplasmanı var. Ben beraberlik değil net bir galibiyet istiyorum takımımdan. Zira Kayserispor futbol olarak gerçekten bu ligin altında bir takım son dönemlerde.

Maç öncesi ve sonrası dost takımımız Akhisarspor taraftarı ile mükammel görüntüler vardı Antalya’da. Kepezüstü’nde Akhisarlı dostlarımız karşılandı, sabah kahvaltıları verildi. Sonra derneğimize geçildi ve hepberaber gün boyu birlikte olundu. Yağmurla gelen dostluk bu maçta da devam etti. Sahada da takımlarımız gayet dostça mücadele ettiler. Umarım bu görüntüler başka takımlarla da devam eder. Zira kan görmektense artık dostluk görmek istiyoruz biz Antalyaspor taraftarı olarak.