İyi Mücadele

22 Mart 2016 09:22

Morais adaletli bir hoca, kadrosundaki isimlere performansına göre forma veriyor. Danilo ve Inkoom’u cezalarını bitirmelerine rağmen ilk 11’e almayarak bunu kanıtladı …

Sene başında tek tek maçlara kafamdan puan tahmini yaparken sıfır çektiğim maçlardan bir tanesiydi Beşiktaş deplasmanı. Hem oyuncu kadrosunun kalitesi hem de senelerdir devam eden Beşiktaş maçlarındaki şanssızlığımız bunda en büyük etkendi.

Maça iyi başladık, pozisyonlar bulduk ama değerlendiremedik. Bu tip deplasmanlarda yakaladığını atacaksın, yoksa kolay kolay bir daha aynı pozisyonları yakalayamazsın.

Morais adaletli bir hoca, kadrosundaki isimlere uyruğuna göre değil, performansına göre forma veriyor. Bursaspor maçındaki kadroyu bozmayarak, Danilo ve Inkoom’u cezalarını bitirmelerine rağmen ilk 11’e almayarak bunu kanıtladı. Danilo oyuna girdikten sonra oyundaki hücum zenginliğimiz arttı bu doğru ama gördüğü ucuz kırmızı kartın bir cezası olmalıydı ve bunu çektiğini düşünüyorum.

Alt sıralardaki takımların puan kaybetmeleriyle beraber 10 puanlık farkı son 8 haftaya girerken koruduk. Çok büyük bir futbol mucizesi olmazsa son üçle alakamız kalmadı. Bu saatten sonra teknik kadro yavaş yavaş gelecek sezonun planlamasını yapmalı ve eksik yerlere nokta transferleri belirlemelidir.

Gelecek hafta dost Akhisar’ı konuk edeceğiz. Hem yağmurlu Manisa deplasmanında tribünlerini bize açmaları hem de Samsunspor’la oynanan final maçımızda İstanbul’a kadar gelip bizi desteklemeleri unutulmaz hareketlerdi. Bizim de onları kendi evlerinde hissetmeleri için elimizden geleni yapmamız gerektiğini düşünüyorum ve yapacağımızdan da hiçbir şüphem yok.

Sahadaki mücadeleye gelecek olursak, bu maçtan alacağımız üç puanla ligin orta sıralarına iyice demir atıp oynadığımız ve oynayacağımız futbolla tribünlere daha çok taraftar çekmemiz gerektiğini düşünüyorum.

03.04.2016 Pazar 16.00’da tribünleri full görmek dileğiyle…