İstemek Önemli

1 Mart 2016 11:20

Galibiyetin ucunda 1.5 Milyon TL. var. Rize’yi geçen hafta yendik, bu hafta eğer isteseydik Sivasspor’u da yenerdik ve iki haftada kasamıza giren para 3 Milyon TL olurdu …

En baştan yazalım; bu maçı kazanmayı istemedi takım. Tamamen odaklanılan hedef bir puandı. Oyuncuların hallerinden tutun da sahadaki dizilişe kadar her şey bu yöndeydi. Rakip Sivasspor için ölüm kalım maçıydı. Üzerimize gelecekler, geldiler de. Bu maçın 5-0 6-0 bitmemesi rakip oyuncuların beceriksizliğiydi. Bir pozisyonda da M’Bolhi güzel kurtardı topu. Sadece Aatif hattrick yapabilecekken son vuruşlarındaki başarısızlığı yüzünden olmadı.

Gençlerbirliği deplasmanı, Rize deplasmanı, Eskişehir deplasmanı ve Sivasspor deplasmanı… FIFA veya UEFA doksan dakika bizim takımı izlese ciddi anlamda takımı cezalandırır sanırım. Bakın yukarıda dört maç saydım sadece. Bu dört maçta kaleye toplamda 7-8 şutumuz yoktur kesinlikle. Rakip kaleciyi gören oldu mu Sivas deplasmanında? Ben tv başında seyretsem 60. dakikaya kadar rakip kalede birisinin varlığından şüphe duyardım yani. Zira top o bölgeye hiç gitmedi.

Motta ve Inkoom epey efor harcadılar. Lazo çok kötüydü. Orta alanda teknik becerileri yüksek olan Makoun ve Yekta fazla sorumluluk almayınca hiç organize olamadık. Böyle olunca da Sivasspor üzerimizde oldukça etkili oldu. Özellikle ilk yarının son anlarında hakem bitiş düdüğünü çalsın artık diye öldük öldük dirildik.

Rakip takımda tek oyuncuyu bağlasanız takımı neredeyse kilitliyorsunuz. Aatif’i kilitlerseniz Sivasspor biter. Bırakın onu kilitlemeyi, adamlar biz ceza alanında 8 kişiyken 3 kişi geldiler ve pozisyon buldular. Bizde rakibi ısırma olayı sıfır neredeyse. Birazcık tatlı sert oynanıyor bu oyun. Galibiyetin ucunda 1.5 Milyon TL. var. Rize’yi geçen hafta yendik, bu hafta eğer isteseydik Sivasspor’u da yenerdik ve iki haftada kasamıza giren para 3 Milyon TL olurdu. Şimdi olaya böyle de bakmak gerekli. Kaybedilen her puan kaybedilen para demek.

Taraftar olarak yine renklerin peşindeydik. Sivas deplasmanı zor deplasmandır. Ama şansımıza hava iyiydi. Daha önceki yıllarda müthiş soğuk olduğu zamanları da gördük. Ama keşke üç puanı alıp dönseydik. Bilmiyorum, en son ne zaman deplasmandan üç puan sevinci ile döndük. Gerçekten hatırlamıyorum. Umarım haftaya kazanırız ve şen şakrak döneriz şehrimize.