İlle de Beraberlik

12 Nisan 2016 09:23

Kayserispor’un direkten dönen üç topunda resmen kalp krizi geçiriyordum. Son dakikalarda kurduğumuz baskıyı daha önce kursaydık üç puanla dönebilirdik …

Bir deplasman klasiği ile karşı karşıyayız. Bir türlü yenemedik şu deplasman uğursuzluğunu. “Deplasman leylaları” diyorum ya, hakikaten öyleler. Deplasmana gittiğimiz zaman böylesine bir boşvermişlik, böylesine huzursuz bir oyun niye? Kendi sahamızda 2-0’dan maç çevirirken deplasmanda niye bu kadar boşvermiş oynuyoruz? Ekim ayından beri deplasmanlardan eli boş; pardon en kötü bir puanla döndük. “Deplasmanda alınan bir puan, üç puan gibidir.” sözüne mi güveniyoruz? İki sene önce kümeye düştüğümüz zaman da beraberlikler yakmıştı bizi hatırlatmak istiyorum. Bu sene o korkumuz yok ama seneye deplasman maçları böyle olursa başımız yanar. Artık sezon sonuna doğru gelirken bu deplasman fobimizi yenmemiz gerek.

Kayserispor’un direkten dönen üç topunda resmen kalp krizi geçiriyordum. Rakibe karşı pozisyona giremedik, rakibe baskı kuramadık. Son dakikalarda kurduğumuz baskıyı daha önce kursaydık bu maçtan üç puanla dönebilirdik. Bu kadar da boşvermişlik olmaz ki canım.

Sezon sonuna gelirken Jose Morais’in takımdan ayrılıp ayrılmayacağı konuşuluyor. Bence bu adam seneye güzel işler yapacak. Bu sene kötü bir hadise yaşandı. Beyin kanaması geçirmesine rağmen takımı bırakmadı. Uçakla deplasmana gidemeyeceği için araba ile deplasmana gidip takımla beraber sahada hazır bulunan, takımdan istediği verimi alana kadar antremanı bitirmeyen bir adam bence gelecek sezon bir şansı daha hak ediyor. Deplasman grafiğinin kötü olması dışında ben kötü bir şey göremedim ki deplasman grafiği de ekimden beri kötü bir durumda. Jose bu durumu düzeltecektir diye ümit ediyorum.

Deplasmana giden taraftarımızın yüreğine sağlık. Keşke galibiyetle dönebilseydik. Yüzümüz daha fazla gülseydi. Bu hafta da yazımı bir şarkı olarak bildiğimiz ama tribünde de beste haline getirdiğimiz beste ile bitirmek istiyorum.

Canımı canına katarcasına
Ömrümü uğrunda harcasına
Deliler gibi aşığım sana
İlle de sen ille de sen…

Kırmızı beyaz aşkla kalınız. Haftaya Galatasaray maçından sonra görüşmek üzere. Haftanız güzel geçsin Sadece Antalyasporlular.