İçeride Aslan Dışarıda Kuzu

12 Nisan 2016 09:25

Kazasız belasız ligi bitirmemize az kaldı. Kalan maçlarda maksimum puanı toplayarak kasayı doldurma zamanı …

Maç öncesi bir puana razıyız, hedefimiz olabildiğince erken risk bölgesinden uzaklaşıp gelecek sezonun planını yapmak.

Maç başlıyor, sahada kazanmak isteyen bir Kayserispor ve maç böyle bitsin gidelim diyen bir Antalyaspor var. İlk yarı Kayserispor kalemizin önüne kamp kurdu. Morais’in geldiğinden beri takıma aşılamaya çalıştığı paslı sistemden de eser yoktu. Kapılan her top ileriye şuursuzca vuruldu ve duvara çarpar gibi geri döndü. İlk yarıda ilahlar kalemizi korudu resmen. İkinci yarıya hücumu daha çok düşünen bir kadroyla çıktık. Kayserispor’un baskısı kırıldı ve tatsız tuzsuz bir maç sonunda istediğimiz bir puanı aldık.

Eto’o’nun çizgide hiçbir yararı yok, sen forvette güzelsin. Serdar Özkan bitik durumda, ikinci yarı oyuna girdi ama koşmaya mecali yok,sanırsın 90 dakika oynamış, ikinci maça çıkarmışlar kendisini. Mbilla iki haftadır bildiğimiz gibi oynamıyor. Maçın yıldızları Charles, Inkoom, Diego ve Fornezzi. Geri kalanlarla ilgili yazacak pek birşey yok.

Bizim için bu deplasmandan alınan bir puanla lig bitti gibi. Haftaya Galatasaray maçında göreceksiniz, takıma sihirli değnek değmiş gibi bir futbol oynayacak. Dışarıda ne kadar siliksek, içeride o kadar etkiliyiz. Bunda taraftarın ve stadyumun ambiyansının da etkisi büyük.

Eto’o olmasaydı bu sezon ligde yirmi puan toplar mıydık? Bu da ayrıca sorulması gereken bir soru. Kazasız belasız ligi bitirmemize az kaldı. Kalan maçlarda maksimum puanı toplayarak kasayı doldurma zamanı.