Hoca Var Hoca Var

27 Ocak 2015 10:30

Her hafta yazıma başladığımda güzel şeylerden bahsetmek istiyorum ama galibiyete rağmen aklıma tek güzel bir şey gelmiyor.

Elazığ’ı misafir ettiğimiz karşılaşmada hepimiz fazlaca heyecanlandık. Berabere kaldığımıza inanmış ve umudu kesmişken son dakika gelen gol hepimizi çılgına çevirdi. Ama taraftarın sevincinden çok Hami Hocanın gol sevinci beni mest etti. Atkısıyla, tavırlarıyla takımı sahiplendiğini bizlere ispatladı. Elbette alışması kolay olmadı ama başardı.

Hocanın duruşu tavrı her zaman takımı da etkiler derim hep. Ümit Özat Bizans takımında nasıl çirkinliklere imza attıysa ilerlemiş yaşına rağmen olgunlaşmamış, misafir olduğunu unutup ev sahibine terbiyesizlik yapmıştır. Bu kabul edilemez hareketin üzerine herkes konuşmaya başladı. Asıp kesen tayfa sosyal medyada tepki göstermekle kalmadı olayı espri konusu da etti. Biz neden bu tür konularda bir düşünüp ciddi olamıyoruz çözemesem de hoşnut olmadığım kesin.

Bir kesim de var ki Ümit Özat özür dilesin naraları atıyor. Özür dileyince yaptığı terbiyesizlik geçecek mi? Bir takımın hocası maç boyunca yaptığı taşkınlıklar yetmeyip koca bir takımın taraftar kitlesine küfür ediyorsa bunun telafisi özürle kalmamalı. Cezası da en kısa zamanda verilmeli.

Bir de değinmeden edemeyeceğim, ne kadar çok düşmanımız varmış. Neredeyse tüm Anadolu takımları Elazığ’ın yanında oldu. Bu durum beni rahatsız etmedi, aksine hoşuma gitti. Desteklenmiyorsak kıskanılıyoruz demek.

Hami Hocanın açıklamasına tepki gösterenler ya dinlemiyor ya da anlamak istemiyor. Hoca hep “iyiyiz, çok iyiyiz” demiyor ki. “Biz Elazığ’a göre yer yer baskın oynadık” diyor. Ama insanlar bunu bile saptırıp saçma sapan yorum yapıyorlar. Hocanın her dediğine tepki verirsek, yaptığı her açıklamayı saptırırsak elimize ne geçer? Ben inanıyorum Hami Mandıralı’nın yanında olur, desteğimizi esirgemezsek her şey çok daha güzel olur.

Bir de devlet televizyonu tarafından Antalyaspor’umuzun tesislerinde çekilen oyuncu ve hocamıza mikrofonun uzatıldığı maç günü yayınlanan özel haberde Hami Mandıralı’ya “En iyi son vuruş yapan, şut atan oyuncumuz kimdir?” diye bir soru yöneltildi. Hoca da “Çok iyi şut atan oyuncularım var ancak şut atmıyorlar, keşke atsalar.” dedi. Hem kendini hem oyuncuları hem de bizi kandırmadığın için sağ ol Hoca.