Hiç Sıfır Olsun Bizim Olsun

1 Mart 2016 11:16

Bu kadro gerçekleri bir türlü sahaya yansıtamıyor. Gider lig sonuncusuna kaybeder. Küme düşme mücadelesi veren başka takıma karşı top oynamaz …

Rakip takıma karşı pozisyon olmadan alınan bir puan çok iyi. Hiç oynamadan alınan bir puan yine çok iyi. Bana göre sergilenen bu futbol ile zaten beraberlik bile mucize. Şans Sivasspor’dan yana olsaydı eğer dün iki üç fark yemiş olabilirdik.

Hiç pozisyon yok ve 1-0 olsun bizim olsun deme şansımız bile yok. Hal bunu gösterirken hiç pozisyona “hiç sıfır olsun bizim olsun” denir.

Güç bela son haftalarda puanlar alan değerli takım Antalyasporumuz, deplasmanda biraz da Mustafa Hoca’nın cesaretsizliği ile zayıf bir oyunla tek puan aldı. Belki de kendisi takım iyi kötü oturmaya başladı diyerek işleri batırma korkusundan dolayı böyle savunmaya dayalı hamleler yapıp kendi sahasında pas yaptırdı takıma, bilemem ama yabancı sahada rakip takımı karşılayamıyorsan kendi yarı sahandan pas yapmayacaksın. Bildiğin vakit geçirdik.

Eto’o’nun performansındaki düşüşe teknik ekip ne zaman müdahale edecek? Gittikçe maçları çıkaramaz bir hal sergilemeye başladı.

On puan aşağıda olsak alt lig mücadelesi verilecek. On puan yukarıda olsak Avrupa mücadelesi verilecek. Hal böyleyken hiçbir şey için geç değil. Kasımpaşa maçını kazanmamız lazım. İyi ki top bizi seçti de Aatif’in şutlar hep kale direğinin dibinden geçip gitti.

Bu kadro gerçekleri bir türlü sahaya yansıtamıyor. Gider lig sonuncusuna kaybeder. Küme düşme mücadelesi veren başka takıma karşı top oynamaz. Yaslandıkça yaslanır geriye. Bu rahatlık nerden geliyor? Bir şey biliyorlarsa söylesinler de biz de kendimizi boş yere hırpalamayalım. Bize de yazık.

Deplasmana giden renktaşlara da yazık. O taraftarın hakkını bu oyunla ödeyemezsiniz. Biraz hak etmeye çalışın. Başkaları eleştiri yapmalı illa ki ama öz eleştiri yapılmadığı sürece oynanan futbola hiçbir katkısı olmayacaktır. Bu tür haftalar gerçekten taraftarın da kendisini baskı altında hissettiği haftalardır. Biz de gergin ve mutsuz hissediyoruz. Bunun en önemli sebebi kötü oyun. Gerçekten Jose Morais’in Sivas’a gidememesi kötü oldu. İnşallah Kasımpaşa maçında yerini alır. Yoksa sonuçlarını görüyoruz hep beraber.

Kimse şişirmesin bu takımı; kötüyüz, oynayamıyoruz. Gerçekten iyi olsalardı bir maç iyi bir maç kötü olmazdı takım. Orta şekerli devam ederdik. Deplasmandan sağ salim dönen herkese geçmiş olsun diyorum. Sonuçta mağlup olarak dönmek de vardır o yolu. En azından bir puan iyidir bu oyunla diyorum ve sizlere hayırlı haftalar diliyorum.