Hazır Değiliz

3 Eylül 2014 18:12

Sezona Karşıyaka deplasmanı ile merhaba dedik. Camiamıza hayırlı olur umarım sezon ve bitiminde de umut ettiğimiz yerde oluruz inşallah.

Başlıkta da yazdığım gibi hazır değiliz lige henüz. Emrah ve Diarra en büyük iki silahımız. Bunu biz değil sezon öncesi yorumlarda diğer takım taraftarları da söylüyordu.

Karşıyaka sezona “Süper Lig” parolası ile başladı. Bizim direkt rakiplerimizden birisi yani ve biz bu rakibe karşı en etkili iki silahımızı hiç kullanamadık. Rakip bu iki oyuncuya belli ki ekstra önlem almış. Peki bizim bu önlemleri alan rakiplere karşı yine bu oyuncuları kullanabileceğimiz alternatif oyun planlarımız yok mu? Bu iki oyuncumuza, bu şekilde önlem alan her takıma karşı pasif mi kalacak takımımız? Bence bunlar çalışılmalıdır.

Saçma bir gol yedik, hemen ertesinde mükemmel, usta işi bir gol ile beraberliği yakaladık. Böyle bir deplasmandan bir puan iyidir iyimserliği yapamam. Ben takımı hiç beğenmedim. Hedefi olan takım, ligin ilk maçında galibiyeti alır dönerdi. Maçı daha çok isteyen maalesef rakibimizdi.

Janda çok pasif bence. Şu an transferin son saatleri yaşanmakta ve bence o bölgeye kesinlikle transfer yapmalıyız. Transferin son saatleri demişken, Önder Turacı ve Berk İsmail Ünsal ile anlaştık. İlk isim üzerinde soru işaretlerim var. Umarım yanılırım lakin bizim defans hattımız uyum sağlarsa bu ligin üzerinde halihazırda. Berk İsmail için de kiralık diye duyum aldım. Umarım satın alma opsiyonludur anlaşması zira çok iyi bir oyuncu Berk İsmail.

Grup 1966 olarak tabii ki her zaman olduğu gibi takımımızın yanındaydık hatrı sayılı bir kalabalık ile. Passolig kartı gibi çağdışı bir uygulama olmasına rağmen tribünün hakkını verdik. Passolig derken, gerçekten çağdışı zira Buca Arena Stadyumu’na Antalya’dan giden yaklaşık 150 renkdaşımız maalesef teknik aksaklıktan dolayı içeriye giremedi. Böyle bir şey olabilir mi? Bunun izahı var mıdır? Bunun muhatabı kimdir? Televizyonda, cep telefonlarına gelen mesajlarda reklam yapan kişi kimse bunun hesabını vermelidir.

Son olarak da gece dönüş yolunda Korkuteli- Tahtalı mevkiinde Grup 1966 üyelerinin bulunduğu bir araç kaza yaptı. Taraftarımızın hafif sıyrıklarla atlattığı kazada araç şoförü hastaneye kaldırıldı. Yaralanan taraftarlarımıza Allah korudu diyorum, acil şifalar diliyorum.

İsmail Bulut