Hayırdır

26 Mayıs 2015 09:47

Başladık yine ince hesaplara… Ne zaman sezon sonu gelse Antalyaspor taraftarı başlıyor hesap yapmaya… Sezonun başındaki umutlar her hafta birer birer azalıyor. Süper Lige çıkma umutlarımızdan biri daha Osmanlıspor’un maçıyla bitti. Son umut playoff… Taraftar durmaksızın hesap peşinde, “nasıl yaparız, nerede oynarız” gibi düşünceler aldı başını gidiyor. Benim en merak ettiğim şey ise Perşembe günü ceza almamızdan ötürü Rixos kapalıysa biz Maraton ve Kale arkasını doldurabilecek miyiz?

Bir de “hayırdır” dedirten milletvekili adaylarımız var! Bizans maçından sonra konvoya katılan Antalya Milletvekili adaylarını bir zahmet İstanbul’a havale edelim. Sen bu vatandaşın oyunu iste, git elin Bizans’ına vefa göster. Acaba Perşembe günü Akdeniz Üniversitesi Stadı’na da gelecekler mi konvoy yapıp onu merak ediyorum. Ben şehrin takımı kötü haldeyken başka takımın şampiyonlupunu kutlayan adama bu şehre hizmet edecek diye oy vermem. Bu şehrin ekmeğini yiyip suyunu içip şehir üzerinden reklamını yapıp elin şehrini savunan hiç kimse benim gözümde Antalyalı değildir. Siyasileri en azından seçim dönemlerinde biraz daha samimi olmaya davet ediyorum. Belki de bir oy fazla alırlar.

Takım bu haldeyken hâlâ kim hangi grupla nerde destek vermiş diye dedikodu peşine düşenler var ki bence acizliğin dibi. Size ne? Ortak payda Antalyasporsa neyin peşindesiniz? Bizim camia ki gidip Bursa’yla, Denizli’yle el sıkışmış, birlikte pozlar vermişler kendi içinizde mi düşmanlık yapıyorsunuz? Hem de takım bu durumdayken… Ben bu Antalyaspor sevgisini sorgularum arkadaş.

Bence playofftaki elde edeceğimiz sonuç Antalyaspor’un geleceğini belirleyecek. Biz Süper Lige çıkamazsak önümüzdeki sezon ciddi maddi zararla karşılaşacağız. Takdir edersiniz ki Süper Ligin geliri PTT 1. Lig’den çok daha yüksek. Bizim kulüp olarak ciddi anlamda transfere ve paraya ihtiyacımız var. Kulüp çalışanlarının ve futbolcuların paralarının ödenmediği iddası ortalığı aldı verdi. Bu iddia iki milyonluk şehrin futbol takımı için oldukça çirkin. Dilerim önümüzdeki sezonda sadece futboldan anlayan değil yönetim ve idari işlerden de anlayan bir yönetimle karşılaşırız. A.Ş yönetimi artık açıklama yapmak ve iddialara cevap vermek zorunda.

Defalarca söz verip kendi egoları uğruna takımı düşüşe götüren bir yönetimle bu iş olmaz. Dilerim sonumuz kardeşimiz gibi olmaz.