Hayal Kırıklığı

28 Nisan 2015 09:48

Taraftar olarak bir olmaktan kastımız sadece tribünde bir olmak değil her alanda birbirimize kenetlenmek. Ben kuaföre gidiyorsam, muhasebeye ihtiyacım varsa, sanayide işim varsa, manav lazımsa, araba alacaksam, yemek yiyeceksem, düğün yapacaksam ve her türlü ihtiyacımı alıp hizmet sektöründe işim varsa paramın bir Antalyaspor’a gönül verene gitmesini isterim. Çünkü bilirim o insanın kazandığı paranın bir kısmı zaten kombine, store, deplasman otobüsü olmak üzere mutlaka takımım için kullanılır. Herkes birbirinin ne iş ne uğraş yaptığını bilirse birbirimizi kalkındırırız. Fakat son zamanlarda yaşanan olaylar tüm camiayı fazlasıyla gerdi. Gergin bir toplulukta ne kadar faydalı işler yapılabilir o da zaten ortada. Sezon başından bu yana taraftarın bir olması ile ilgili birçok konuya değindim. Bir olmalarının nasıl sonuçlar doğuracağını da az çok hesaplamıştık. Yaşananların insanları tribünden soğutacağı hiçbirimizin hesabında yoktu.

Kendimi bildim bileli tribünde olan ağabeylerimiz bugün bir daha tribün ortamında olmayacaklarını söylüyor. Takıma faydalı olmanın başında gelen takımın yanında olma kuralı insanlara ego yüklemiş durumda. Takıma yararlı olmak, yanında olduğunu hissettirmek yerine kimin daha çok Antalyasporlu olduğu tartışması artık gülünç bir hal almış durumda. İnsanlar söz konusu Antalyaspor olduğunda egolarını bir kenara bırakmalı, aksi taktirde takımın lig çıkmak için verdiği savaşın önüne ego savaşları geçiyor. Takdir edersiniz ki bu savaştan tek etkilenen Antalyaspor oluyor.

Gelelim haftanın maçına. Takımın kötü oynadığını artık yazmanın gereği yok. Genel olarak insanların normal karşıladığı bir duruma dönüştü. Fakat elin evinde birbirimizi yemenin tek bir açıklaması olamaz. Her ne sorun varsa bunu kendi evlerinde halletmeleri çok daha iyi olacaktı. Maçın ardından sosyal medyada tüm Antalyaspor taraftarı için yazılan çizilenler hiç hoş olmadı. Üstelik bayanların olduğu arabalara saldırmak artık insanlık dışı denilmeyi hak ediyor. İnsanları kendimize güldürmenin alemi yok. İstenilenenin çok zor olduğunu düşünmüyorum. Bizler bir olmayla birlikte nelerin hayalini kurarken bu yaşananlar fazlasıyla hayal kırıklığına uğrattı. Dilerim tez zamanda sorunlar aşılır ve özlediğimiz kardeşlik naraları atılır. Aksi taktirde bizi çok daha zor zamanlar bekliyor. Sevgide serbestiyet, saygıda mecburiyet vardır.