Hatalar ve Sonuç

3 Kasım 2015 09:57

Akhisar deplasmanı zorlu bir deplasmandı. Hoş, bu ligde evinizde oynadığınız maç bile kolay değil artık. Eğer kolay görüp rakibi hafife alırsanız, cezayı kesiveriyorlar en nihayetinde.

Rakip Akhisar Belediyespor, evinde gol bile yememişti. Bu sezon mütevazi kadrosu ile epey de güzel işler yapıyorlar. Defans kurgusu sağlam ve ofansa çok hızlı, net paslar ile çıkıyorlar. Ne yapmamız gerekiyordu? Her zaman dediğim gibi alan daraltmak lazımdı. En uçta oynayan oyuncumuz ile en gerideki defans oyuncumuzun arasındaki mesafeyi minumuma indirmemiz gerekiyordu. Bu sadece Akhisar Belediyespor maçı için geçerli değil. Her maçta yapılması gerekiyor. Evet ciddi bir kondüsyon gerekiyor bunun için ama sonuçta başarıyı getirecek olay bu.

Rakip çok hızlı çıkıyor. Hızlı paslaşmalar, ver kaçlar vs. Bunun önüne geçmemiz gerekiyordu. Maalesef rakip forvet sırtı dönük topu aldı, dört oyuncumuzun arasından  yönünü kaleye döndü ve vurdu. Vurduğu top da gitti Celutska’nın ayağına çarptı ve tam tersi yönden gol oldu maalesef. Mbolhi’nin bence suçu yok bu pozisyonda. Yazık yani, dört tane adamın arasından sırtını dönüp vuruyor ve şans eseri gol oluyor.

Golden sonra atak oynamaya başladık. Hatta bir ara tam üç golcü ile oynadık. Bunlara araya sızan Lazo da dahil edilirse dört oyuncu ile kaleyi ablukaya aldık. Diarra ile penaltı kazandık ve Eto’o yine attı golünü.

Maçın ikinci yarısına kırılgan Guilherme’nin yerine yırtıcı ve özlediğimiz Mbilla ile başladık. Mükemmel bir hamle idi. Tam yirmi beş dakika takım çatır çatır gol aradı ve buldu da. Biz ikinci golü beklerken o da ne? Önce Lazo çıktı, Emrah girdi. Takır takır oynayan takıma fren oldu bu. Durun daha bitmedi… Hemen on dakika sonra Eto’o çıktı, yerine Serdar girdi. Ya Yusuf Hoca sen ne yaptın Allah’ını seversen? Yani mantıklı bir açıklamayı iki gündür bulamıyorum, sen ne düşündün o an acaba?

Eto’o dediğimiz oyuncu şu ligin en formda golcüsü. Her an atacak golü adam. Rakip takımın defansının başı dönmüş o anlarda. Zira çakılı oynamıyor dört hücumcumuz. Sürekli voleybol maçındaki gibi dönüyorlar, rakip defans kimi tutacağını şaşırmış vaziyette. Şaşıran defans hata yapar yahu hocam. Sen ne yaptın? Eto’o oyunda ise rakip defanstan en az iki oyuncu çıkamaz. Oyunu rakip sahaya yıkmış olursun. Eto’o oyundan çıktı ve rakip uyandı arkadaş ve nitekim o rakibin en geride oynayan defans oyuncusu geldi, kafa ile yan toptan golünü attı. Maç da sayende gitti. Teşekkürler Yusuf Hoca.

Maça çıkan takımın defans oyuncularına bakalım mı? Celutska yurtdışından geldi bu sezon başında. Sol bek Sakıb, geçen sezon PTT 1. Lig oyuncumuzdu. Lokman, geçen sezon PTT 1. Lig oyuncumuzdu. Rıdvan geçen sezon PTT 1. Lig’de Karşıyaka forması giydi. Yani sahaya çıkan defans kurgumuz neredeyse PTT 1. Lig seviyesinde bir defans kurgusundaydı. Ya Yusuf Hocam, gözünü seveyim Diego neredeydi? Benim bildiğim sakat falan da değildi. Rakibin golcüsü Rodallega neredeyse tüm hava toplarını alırken ne düşündün acaba? Ben bir şey demiyorum arkadaşlar. Ya takımın yedeklerine bakın, yedekte defansın göbek oyuncusu bile yok.

Olan yine taraftara oldu. Bu arada yağmurla gelen dostluk yine devam etti. Akhisar halkı, Antalyaspor taraftarını bağrına bastı. Gerçekten çok güzel görüntüler oluştu. Buradan tüm Akhisar halkına teşekkürlerimi sunuyorum.

Önümüzde Kayserispor maçı var. Aklımın ucuna bile getirmiyorum ben puan kaybını. Biz tribünden sonuna kadar desteğimizi veririz yine. Umarım takım da bizim kadar istekli olur.