Hatalar Silsilesi

12 Aralık 2014 09:30

Yağmurlu bir Cumartesi akşamı fırtına gibi esen bir rüzgâr gibiydi maçta Alanyaspor. Ne istediğini bilen, maçı isteyen, taraftarıyla bütünleşen, saldıran hırslı bir Alanyaspor izledik Antalyaspor karşısında. Sonuç olarak 4-0 gibi bir skorla istediğini aldı Alanyaspor. Ben Alanyaspor’un futbolcusundan teknik direktörüne, taraftarına kadar hepsini canı gönülden kutluyorum. Tokat gibi çarpıp geçtiler Antalyaspor’a. Hak ettikleri, sonuna kadar içerisinde emek olan bir üç puanın sahibi oldular. Canı gönülden tebrik ediyorum Alanyaspor’u.

Antalyaspor’a gelirsek… Alanyaspor’un sahada fırtınasına yağmur gibi gelen golleri, pencere kenarından izleyen kedi gibiydi bütün takım. Ne hırs var ne teknik direktör var ne de başka bir şey. Şampiyonluk için oynayan takımı bu hâle getirenler gerçekten şapkasını önüne koyup düşünmeli ama kime söylüyorsun ki… Başkan başkan değil, yönetim yönetim değil… Kendi egolarını tahmin etmek, Antalyaspor’u karanlıklara hapsetmek isteyen insanlar sürüsü… Birazcık akıl mantık yürütseler, şurada 10- 15 tane yerel yazarlar var, okusalar bir analiz yapsalar, yaptıkları hataların farkına varırlar belki diyeceğim ama nerede… Bildiklerini okumaktan başka yaptıkları bir şey yok. Karabasan gibi çöktüler Antalyaspor’umuzun üzerine. Hasan Akıncıoğlu- Mehmet Özdilek ikilisini yuhlayan taraftar grupları da var bu işin içinde. Bıkmadınız mı sömürmekten Antalyaspor’u? Bıkmadınız mı kendi çıkarlarınız için uğraşmaktan? Yazık.

Hami Mandıralı bir sözüm de sana var. Hiç mi izlemedin daha önceki haftaları? Alanyaspor ilk 30 dakikada 10 kere geldi sağ kanattan. Orada Ramazan Çevik adlı futbolcunun oynatılmayacağını… Amatörde oynamaz bu Ramazan, Hocam yazıktır. Bütün goller onun kanadından geldi. Yazıktır, günahtır bu takıma… Nasıl teknik direktörsün? Kalede Fornezzi, kova gibi uzaktan vururlar yer. Orta açarsın, hava toplarında etkisiz. Neden hâlâ oynatırsın? Kapı gibi defans oyuncun varken, sola Lokman’ı çekip Sedef- Boum ikilisini neden koymazsın defansa? Engin hocanın yaptığını yapsan sana “işi bilmiyor mu” diyeceğiz. Neden doğruları yapmıyorsun Hocam? Böyle dört yemek daha mı hoşuna gidiyor? İki senenin en iyi kanat oyuncusu, sol açık oyuncusu Gökhan Karadeniz’i neden ofansif orta saha oynatım merkezde öldürüyorsun? Çocuk hareket edemiyor bunu da mı göremiyorsun? Kondisyonları yetersiz, Sezer ve Şahin Aygüneş’i neden 11’de başlatıyorsun? Defans ve ofansta etkili olan Janda neden ikinci yarı 3-0’dan sonra oyuna giriyor hocam? Yapma etme, yeme bu takımı… Daha birçok şey var, kitap yazılır bu maçtaki hatalara kitap. Sen anca yağmurdan korunmak için kulübenden çıkma. Alanyaspor’un teknik direktörünü görünce “bana laf ederler” diye çık yağmurda bekle. Bizim görmediğimizi mi sanıyorsun Hocam? Yazık hocam, yazık. Bitirme bu takımı. Bu güzelim şehrin bu sene Süper Ligde olması gerek. Ya yanlışlarından dön ya terk et Antalya’yı!
Kardeşlik adına, taraftarlar adına güzel bir müsabaka oldu. Zevkli, karşılıklı pozisyonları olan, taraftarlar için güzel bir maçtı. Ben tekrardan Alanyaspor’un teknik heyetini, Antalyaspor’u o kadar iyi analiz eden heyeti tebrik ediyorum. Ezberlemişler Antalyaspor’u resmen. Ona göre çok akıllı oynadılar. Hami Mandıralı ve futbolcular da istedikleri gibi oynayınca, ekmeklerine yağ sürünce güzel farklı bir galibiyet aldılar. İki tarafı da centilmenlik adına tebrik ediyorum. Önümüzdeki haftalarda iki takıma da başarılar dilerim.

Kalbinde biraz olsun Antalya sevgisi olanlara…

Engin Erdem