Hasret Sona Erdi

9 Şubat 2016 10:16

Her seferinde kızdığım ama bu maçta defanstan depar atarak 106 metreyi 15,6 saniyede koşup gol atan Sakıb bu sefer övgüyü hak etti …

Hasret kaldık sevinmeye dedim ve sonunda hasret son buldu. Galibiyete açtık ve kazanmayı en isteyen taraf bizdik. Bu hırsımızı sahaya yansıtarak istediğimiz sonucu aldık. Ama ilk olarak maç öncesine gidelim.

Jose Morais’ın beyin kanaması şüphesi ile hastaneye kaldırıldığı haberi bomba gibi düştü Fenerbahçe maçından önce. Hocamızın sağlık durumu taraftarlar olarak bizleri çok korkuttu. Yapılan kontrollerden sonra hocamızın sağlık durumunun iyi olduğu ama kontrol amaçlı hastanede kalacağı söylendi. Fenerbahçe maçında sahada bizle olmayacağını öğrendik. Tek dileğimiz bir an önce iyileşmesiydi. Sahada onun için savaşacaktık ve galip olup maçı ona armağan edecekti takımımız. Oyuncularımız teknik direktörümüz Jose Morais için ısınmaya Portekizce “Melhora Pronto”, yani “Geçmiş Olsun” yazılı ve teknik direktörümüzün fotoğrafının olduğu tişörtlerle çıktılar. Tribünlerden “Ayağa Kalk Jose. Seninle Savaşımız Yeni Başlıyor” diye destek pankartı açıldı. Kısaca hocamız için savaşacaktık sahada ve tribünde. Onun yokluğunu aratmayacaktı Eto’o. Eto’o’nun hırsı, tüm takımı motive etmesi ile takımı ve taraftarları ateşlemesiyle bu maçı kazandık. Her seferinde kızdığım ama bu maçta defanstan depar atarak 106 metreyi 15,6 saniyede koşup gol atan Sakıb bu sefer övgüyü hak etti. Siz böyle oynayın, yenilseniz de önemli değil. Siz yeter ki yüreğinizle oynayın. Yüreğinize sağlık tüm futbolcularımızın. Bu sefer utandırmadılar. Bu sefer “Eze Eze Yendik”.

Daha önce Kadıköy’de 47 maçtır yenilmezlik serisine son verdiğimiz Fenerbahçe’nin bu sefer 25 maçtır yenilmezlik serisini ekarte ettik. Statta çalınan müziğe değil de buna bakıp tebrik etmeyi denemelisiniz. Neymiş statta Nuri Alço müziği çalınmış. Bir kere çalınan şarkı John Carpenter’a aittir. Nuri Alço’nun telif hakkı yoktur o şarkıda. Bir kadın taraftar olarak bu müziği Nuri Alço ile bağdaştırmanızı kınıyorum. Benim aklıma sadece John Carpenter geldi o müziği dinleyince. Bu sizin müzik dinlememenize mi bağlıdır bilemedim…

Kuyruk acınızı bu kadar belli etmeyin efendim. Telif hakkından girecek olursak sizleri düşünmek bile istemiyorum.

Uzun lafın kısası haklı bir galibiyet aldık ve bunun mutluluğunu yaşıyoruz bu hafta. Eskişehir’e güzel bir deplasman yapılır bu haftasonu. 14 Şubat’ta sevgilinin en güzeline gidilir. Bekle bizi Eses, Deli Yörükler geliyor.

Kırmızı beyaz aşkla kalınız, haftanız güzel geçsin Antalyasporlular!