Harikaydık

16 Mart 2016 09:57

Antalyaspor bu hafta gerçekten dersine iyi çalışmış. Ben dahil birçok renktaşım bu kadar kolay bir galibiyet beklemiyorduk …

Bursaspor zorlu bir rakipti. Bizim ise kesinlikle galibiyete ihtiyacımız vardı. Yani bu maçı almamız olmazsa olmaz gibi bir şeydi. Zira kötü rüya görmek istemiyorduk. Geçen hafta Inkoom ve Danilo kırmızı kart görerek bu maç için cezalı duruma düşmüşlerdi. Bizim için handikaptı bu. Ben Inkoom’un yerine Celutska’nın çekileceğini yazmıştım lakin o bölgede Morais’in tercihi Rıdvan oldu. Rakip Bursaspor savunmamızın sağındaki eksikliğin handikap olacağını düşünmüş olmalı ki genelde o bölgeden hücum ettiler. İstatistiklerde Bursaspor ataklarının hemen hemen yarısının Rıdvan’ın olduğu kanattan geldiği görülüyor. Ama takımımız bu hafta gerçekten dersine iyi çalışmış. Bursaspor formda bir ekipti. Açık konuşmalıyım ki ben dahil birçok renktaşım bu kadar kolay bir galibiyet beklemiyorduk.

Şunu en baştan yazayım ki benim için takımın en iyisi kesinlikle Diego idi. Attığı ilk golde topa Allah ne verdiyse vurdu. Gol sonucu müthiş sevindi gerçekten. Allah ne verdiyse vurdu diyorum ya, saatte 122 km sürat ile vurmuş topa Diego. Ayrıca Lig Tv’de haftanın golü seçildi Diego’nun atmış olduğu gol. Gol atmakla kalmadı, ikinci golde Eto’o’ya asist yaptı Diego. Maç esnasında defanstan topu oyuna okuması olsun, müdahaleleri olsun, kademeye girişleri olsun, harikaydı bence. Hep böyle kal Diego.

Eto’o daha fazla suskun kalamadı. Stadyum ve televizyon başında maçı izleyen fakat birçok kişinin farkında olmadığı bir olay vardı. Maç başlamadan Eto’o Güney kale arkası tribününün önüne geldi ve ”İkinci yarı önünüzdeki bu kaleye gol atacağım sizin için” dedi. İkinci yarı oldu ve Eto’o golü buldu. Zaten özet görüntülerini tekrar izlerseniz hemen bizim önümüze geldi ve ”Sözümü tuttum.” dedi.

Pas sayımız Bursaspor’dan çok daha fazlaydı. Top genelde bizim ayağımızda olunca ve pas yüzdemiz de yüksek olunca maçın sonucu kaçınılmaz oldu. Morais’in istediği felsefe bu. Top bizde kalacak, yüksek yüzdeli pas ortalaması ile rakibi bunaltacağız ve skora yansıtacağız.

Tribünler harikaydı. Atkı kültürünü artık iyice oturtmaya başlıyoruz. Maraton tribün harika görünüyordu karşıdan. Ankara’da patlayan bomba sonrası verdiğimiz şehitler için karşılıklı yapılan bestelere Bursaspor tribünü de eşlik etti. Alkışlanacak bir olaydı. Bursaspor tribünlerinde Antalyaspor atkıları mevcuttu bolca. Atkı alışverişleri oldu. Yıllarca kavga ettik Bursaspor tribünleri ile ama söz konusu vatan olunca elbette birleşiriz.

Haftaya Beşiktaş maçı var. Bizim için 3 puan ile alakası olmayan bir maç. Umarım bu satırları okuyan futbolcularımız ne demek istediğimi anlıyorlardır. Yenilebilirsiniz ama asla teslim olmayın!