Harika Final

17 Mayıs 2016 07:12

Takım gerçekten harika oynadı. Ben şampiyon olması muhtemel takımların bile bu sezon bu tempoda oynadığını hiç görmedim …

Maç öncesi sorsalar bu maçı kazanırız, bol gollü olur derdim. Yalnız sanırım stadyuma gelen kimse bu kadar şok edici bir skor beklemiyordu. Tribünde şaşırdık kaldık gerçekten. Yani durumu şöyle açıklayayım, tribünde gol sevinci yaşamaktan besteleri tamamen söyleyemedik desem yanlış olmaz. Yani tribün dilinde ”Nirvanaya ulaşmak” dediğimiz, tüm grubun komple aynı besteyi sağlam sesle hep birlikte ve  tam konsantre olarak söylemesi gibi bir durum vardır ki biz bu maçta gol sevinçlerinin sıklığı yüzünden hiç nirvanaya ulaşamadık.

Takım gerçekten harika oynadı. Ben şampiyon olması muhtemel takımların bile bu sezon bu tempoda oynadığını hiç görmedim. Defanstan kısa, hızlı paslaşmalar ile orta alana gelip uzun ara paslar ile bazen kanatlara bazen göbeğe salınan toplar rakip defansın da kötü gününde olması sonrasında hep bizim için pozisyon oldu. Ömer gerçekten boşa kaçmaları olsun, top istemeleri olsun güzel iş çıkardı. Bir de Makoun’un attığı golü dikkatle izleyin. Makoun pozisyon öncesi nasıl boşa çıkıp topu alıyor, gerçekten mükemmel bir organizasyon oldu.

Trabzonspor her daim Trabzonspor’dur. Biz evimizde bu sezon gerçekten çok iyi işler yaptık. Ama nedense deplasmanlarda da bir o kadar faciaydık. Keşke evimizdeki bu güzel performansımızın hepsini değil yarısını deplasmanlarda da yaşayabilseydik şu anda çok çok farklı yerlerde çok çok farklı şeylerin hesabını yapıyor olurduk.

Bence takımdan yollanması gereken bir çok oyuncu var. Eğer bir hedefimiz olacaksa ki halihazırda Eto’o gibi bir oyuncumuz varken bir hedefimiz olmalı, elimizdeki fazlalıklardan derhal kurtulmalıyız. Hem ekonomik olarak hem de kadro şişkinliği olarak rakamı azaltmalıyız. Bize hedefe gidecek yolda az ama öz oyuncu lazım. Bu kalitede oyuncuları bulursak ve evimizdeki performansı deplasmanda da biraz olsun yakalarsak hedefe varırız. Açık konuşmalıyım ki hedef de şampiyonluk olmalıdır. Geç bile kalınmış bir hedeftir bu. Artık vizyonumuzu değiştirme zamanı gelmiştir. Stadyum ne kadar bizim olmasa da eninde sonunda bizim olacak. Tesisler desek pek yakında dünyanın en iyi tesislerinden birisi elimizde olacak. Geriye kalan tek eksik şampiyonluktur bence. Neden olmasın?