Hamsi Tava 7’k

17 Mayıs 2016 07:09

Güzel bir kapanış maçı oldu vesselam. Seneye Antalya Arena’da kaldığımız yerden devam edeceğiz …

Antalya Arena’ya muhteşem bir finalle veda ettik. Trabzonspor’u evimizden plakamızla uğurladık. Rize maçında olduğu gibi bu haftada gençlere şans tanıyan Hami Mandıralı, Antalyaspor karşısında umduğunu bulamadı. Eto’o’suz Antalyaspor lig tarihindeki en fazla golü atarken, 1993-1994 senesinde Beşiktaş karşısında 7-1 kaybeden Karadeniz’in hırçın çocukları, Akdeniz hükümdarı karşısında tarihindeki en farklı mağlubiyeti almış oldu.

Hayatım boyunca hatırlayacağım, hatırlayacağımız bir maç oldu. Demek ki neymiş ,her şey Eto’o değilmiş. “Eto’o olmadan kazanamazsınız.” diyenlere bu galibiyet armağanımız olsun.

Ömer Şişmanoğlu’nun hattrick yaptığı muhteşem gecede Charles, Makoun ve Mbilla’nın golleri ile hop oturup hop kalktık. Beşinci golden sonra “7 geliyor 7 yalel ya le le” dedim ve geldi. Ömer sahneye çıktı ve lig tarihindeki en fazla golle maçın son golünü attı. Eto’o’nun yokluğunu aratmadı bize Ömer Şişmanoğlu. Üç gol ve iki asistle gecenin yıldızıydı.

Bir yıldız daha var aslında. Adı Doğukan Sinik. Antalyaspor kadrosunun en genç yeteneği kendisi. Çalışmaktan asla vazgeçmeyip formanın hakkını vermeye uğraşan biri. Bu çocuktan adam olur. Bu çocuktan büyük bir futbolcu olur. Bu hırsla  ve bu azimle asla vazgeçmeyip devam ederse bu genç arkadaşımızı daha çok göreceğiz. Adam olacak çocuk bellidir derler ya… Yüreğine, azmine, emeğine sağlık Doğukan. Seni hep böyle görmek dileğiyle…

Bir de vefa borcumuz var aslında. Levent Tekne. Nam-ı diğer Kelebek Levent. Vefa örneği gösteremesek de kalbimizdesin. Sahada bir eksik, cennette bir fazlayız. Ruhun şad, mekanın cennet olsun Kelebek Levent.

Güzel bir kapanış maçı oldu vesselam. Seneye Antalya Arena’da kaldığımız yerden devam edeceğiz. Bizi izlemeye devam edin. Ronaldinho da gelirse sanırım tüm Türkiye ve dünya Antalyaspor’u izleyecek.

Haftanız aldığımız galibiyet kadar güzel geçsin. Kırmızı beyaz aşkla kalınız Antalyasporlular.