Güzel Günlerin Hatrına

23 Şubat 2016 10:24

Atatürk Stadı’nda aşık oldum Antalyaspor’a. Hep söylerim benim ilk aşkım babam yerine Antalyaspor olmuştur diye …

İlk maçıma kaç yaşında gittiğimi hatırlamam. Ama babamla maça gitmeyi dört gözle beklediğimi iyi bilirim. O ortamı, o heyecanı asla unutamam. Zaten ben de Atatürk Stadı’nda aşık oldum ya Antalyaspor’uma. Hep söylerim benim ilk aşkım babam yerine Antalyaspor olmuştur diye. İlk aşkı tattığım, karşılıksız sevdayı öğrendiğim, babamın elinden tutarak maça geldiğim stadımıza artık elveda ediyoruz. Anılarımız, zaferlerimiz, hayalkırıklıklarımızın şahidi yıkılıyor.

Stadyumun önünden her geçtiğimde maç günleri canlandırdı gözümde. Stat o zamanlar coşkulu taraftarlarla dolup taşardı. Hatta insanlar balkonlarına çıkıp izlerdi. Balkonlar yetmezdi, bir de çatıdan desteklerdi takımı. Şimdiki gibi değil tabi, o zamanlar takıma sahip çıkardı Antalya halkı. Ne zaman Karaalioğlu Parkı’ndan geçsem o anılar canlanır gözümde. Işıklar’ı boydan boya tezahüratlarla geçişimiz, stat önünde oluşan o uzun kuyruklar, açık tribünde açılan ve elden ele dolaşan dev bayrağımız, umutlarımız, küme düşüşlerimiz, tekrar çıkışlarımız… Her geçişimde de aklıma gelecektir. İleride bende çocuklarıma, torunlarıma “Bir zamanlar burada Antalyaspor’un stadı vardı, ne zaman ki bizi bu stattan bizi aldılar işte o zaman Antalya halkından Antalyaspor’u uzaklaştırdılar. Mardan’a sürüldük, Mardan’dan da Akdeniz Üniversitesi’ne savrulduk; derken Antalya Arena’ya kavuştuk ama Atatürk Stadı’ndan asla vazgeçmedik.” diye anlatacağım. Bir tarih yok oluyor. Acısıyla tatlısıyla o güzel günlerin hatrına unutamayacağız seni.

Elveda çocukluğum.  Elveda ilk aşkımın en büyük ortağı. Elveda ilk aşkımın ilk evi. Elveda…

Gönül isterdi ki Atatürk Stadyumu yeniden inşa edilsin, biz orada devam edelim. Ama orayı bizden bir kere kopardılar, bir daha bizim evimiz orası olmayacaktı. Şimdi yeni stadımızda yeni umutlarla, yeni galibiyetlerle, yeni kaybedişlerle, yeni beraberliklerle Antalyaspor’umuzun yanında olmaya devam edeceğiz.

Bu haftaki galibiyetimiz “bir daha asla geri gelmeyecek o güzel hatıraların aşkına” Atatürk Stadı’mıza armağan olsun.

Kırmızı beyaz aşkla kalınız. Sevdamız daim olsun…