Güzel Günler Yolda

27 Mayıs 2016 09:27

2015 – 2016 sezonuna genel olarak bakacak olursak, Süper Lig’e yeni çıkmış bir takım olarak gayet makul bir hedef seçilmişti …

2015 – 2016 sezonuna genel olarak bakacak olursak, Süper Lig’e yeni çıkmış bir takım olarak hedefimiz ilk 10 içerisinde olmak diye düşük tutsak da gayet makul bir hedef seçilmişti. Sonuçta gerçekçi olmak gerekirsek, iki sene önce ligden düşüp bir sene PTT 1. Lig’de oynayıp sonra tekrar Süper Lig’e çıkıp şampiyon olmamız imkansızdı.

Eto’o’nun transfer edileceği duyulunca “Yok canım daha neler, hadi oradan, Eto’o Antalyaspor’a geliyorsa hakikaten bitmiştir” diyenler olmuştu. Eto’o transferi için görüşmeye gidildiğinde çekilen fotoğraflarda Eto’o görünmediği için “Fotoğrafı Eto’o çekmiş” diye dalga konusu olmuşken bir anda uçak önünde çekilen fotoğrafta Eto’o’nun da karede olması bu insanları susturmuştu. Eto’o imzayı attığında yirmi gol sözü vermişti. Ve gene insanlar buna inanmamıştı. Eto’o’nun bu sezon attığı goller ve performansı “Eto’o bitmiş” diyenler için güzel cevap olmuştur. Hala hazmedemeyenler varsa geliverin de Antalya’nın goca yörükleri sizlere bir soda ısmarlayıversin.

Bu sezona sadece Eto’o’nun transfer olması değil, Antalya Arena’nın da açılışı damga vurdu. Eto’o’nun transferi ile Antalyaspor’a olan ilgisi canlanan Antalya halkı stat açılışıyla da hareketlenecekti. Seneler sonra artık evimiz diyebileceğimiz bir yere kavuşuyorduk. Oradan oraya yaprak dökümü gibi savrulsak da bir evimiz oluyordu sonunda. Açılış maçı istediğimiz gibi olmasa da daha sonra yaptığımız her maçta yüzümüz güldü, deplasmanlar hariç tabi. Deplasman leylaları olarak bir türlü kazanamadık. Umarım bu deplasman fobimizden seneye tamamen kurtulmuş oluruz.

Ve taraftarlar… Antalya Arena’nın açılışıyla eski taraftar ruhumuzun geri döndü. Güzel günler gördük, daha güzel günler geliyor. Jose Morais ve Eto’o ikilisinin 2016-2017 sezonunda da beraber devam edeceği haberi, güzel günlerin yolda olduğunun habercisi adeta.

Gelecek sezonun bol galibiyetli bir sezon olması dileğiyle. Kırmızı beyaz aşkla kalınız sevgili Antalyasporlular.