Güven

3 Eylül 2014 02:23

Geçtiğimiz sezona başlarken o kadar umutluydum ki bunu yazılarımda da belirtmiştim. Lig heyecan dorukta süre giderken bir Süper Lig takımının yaşayabileceği en kötü şeylerden biriyle karşı karşıya geldik.

Yapılan tüm hataların bedelini en ağır şekilde ödeyen Antalyaspor Kulübü deyince aklıma gelen tek şey, takımın bu yılki akıbeti. Antalyasporlu olduğumu bilen ve yeni öğrenen herkesin bana yönelttiği ilk cümle “geri dönebilecek misiniz” oluyor, karamsarlık içinde işittiğim cümleler gittikçe sinir bozuyor.

Katıldığım kongreden bu yana aslında takımın hiç iyi yönde olacağını düşünemedim. Kendimi her şeyin güzel olacağına inandırmaya çalışsam da Karşıyaka maçından sonra omuzlarıma binen ağırlık beni daha fazla karamsarlaştırmıştı. Fakat inandığım mantık hep lige başlayan takımlara zaman verilmesi yönünde. Takımın tam oturması ve adapte olması için en az 6-7 hafta gerektiği düşüncesindeyim.

Eksiklerini gözden kaçırmadığım takımı bu yıl erken sorgulamaya başladım.  Benim bu yıla dair yönetimden tek istediğim, Süper Lig seviyesinde bir takım oluşturmalarıydı. Takımın bu ligin en iyi kadrolarından birine sahip olduğu düşüncesine Karşıyaka maçında sahip oldum. Ne kadar işe yarar ya da ne kadar işimize yaratırız diye düşünmeye başlamadan önce bence dikkat etmemiz gereken tek şey,  kulübün imajı.  Bence en dikkat etmemiz gereken konu bu. Zaten yaşadıklarımızla ve hızlı düşüşle sarsılan imajımızı düzeltmek zorundayız. Futbolcuların, arkalarında sağlam bir kulübün var olduğunu hissetmeleri şart. Bunun için Başkan ve yönetime büyük iş düşüyor.

Gerçi Başkan, son zamanlarda üzerine düşen en büyük görevlerden olan sık konuştuğumuz MedicalParklı Passolig olayı ile ilgili bile bir açıklama yapmamış, içinde bulunduğu tavır taraftarı fazlasıyla kızdırmıştı. Taraftarın bu konudaki hassasiyetini en azından sosyal medyadan bilen Başkan için çok da bir şey söyleyemiyorum.

Taraftarlarımız yeni bir ruhla geri dönerken Başkanın kendine yeni bir ruh edindirmesi şart. Dileriz yeni sezonda Başkan ile yönetim güzel çalışmalar sergilerler ve Antalyaspor üst lige çıkmasa da imajını düzeltmiş olur. Kulübüne güvenmeyen futbolcudan, takımına güvenmeyen taraftardan birlik dirlik beklemek sadece aptallıktır.

Ülkü Deniz Ismık