Görünen Köy

10 Kasım 2015 09:58

Futbolda başarılı olan takımlara bakıldığında yönetim, futbolcu ve teknik adam üçgeninde olup teknik, taktik ve süreklilik olarak üst seviyede oldukları görülür. Her sezon başı takıma yapılan transferler, alınan güzel kararlar, maddi anlamda yapılan yatırımlar her zaman üçgenin taraftar boyutunu heycanlandırmaya yöneliktir. Yalnız bu heyecan, maçların başladığı ilerleyen haftalarda beklentiye dönüşür. Taraftar futbol bekler, gol bekler, her şeyi anlar, görmek ister. Bu da her zaman olmaz tabii, şimdi Antalyaspor’da olduğu gibi.

Klasik olarak hemen hemen hepimiz, ilk haftalarda alınan puanların yerini beraberliklere ve mağlubiyetlere bırakacağını tahmin etmiştik. Kadro disiplinsizliğini bırakın, takımda teknik adam disiplinsizliği var. Pencerenin arkasından olup biteni izliyor. Yaptığı bana göre affı olmayan hatayla. Bunu takip eden kadrodaki oyuncu tercihleri geçen hafta deplasmanda dört hücumcu ile oynayan teknik adam, kendi sahasında üç defansif oyuncu ile sahaya çıkıyor. Söylenecek pek bir şey yok aslında, görünen köy kılavuz istemez.

Teknik adamın öncelikle kararını vermesi gerekir. Bu basittir tabii, karşıdaki takıma göre küçük bir değişiklik yapılabilir. Yusuf Şimşek kararını vermelidir. Hücum futbolu mu, savunma futbolu mu?

Kalbinde biraz olsun Antalyaspor sevgisi olanlara…