Golü Düşünmemek

22 Mart 2016 09:23

Morais, istediği mentaliteyi yavaş yavaş oturttu diyebiliriz. Sistemi skor üretme konusunda da ilerletebilirsek gelecek sezon iyi işler başarabiliriz …

Beşiktaş ciddi bir şampiyonluk adayı. Biz ise ligin dibindeki üç takımın sezon boyunca oldukça düşük bir performans sergileyince rahat bir sezon geçiriyoruz. Küme düşme barajı oldukça düşük bir puanda seyredecek diye düşünüyorum. Yani kafamız rahat olunca bu futbolumuza da yansıyor.

Beşiktaş deplasmanında bana göre güzel bir futbol oynadık ama golü düşünmedik diyebiliriz. Bu kadar güzel bir oyunu gol veya goller ile süslesek harika olacaktı. Takımımızda inanılmaz bir potansiyel mevcut aslında. Ama bunu sabitleyememek bizim için büyük dezavantaj. Morais, istediği mentaliteyi yavaş yavaş oturttu diyebiliriz. Lakin skor üretemeyince olmuyor bu iş. Sistemi skor üretme konusunda da ilerletebilirsek gelecek sezon iyi işler başarabiliriz.

Bir kere deplasman karnemiz inanılmaz kötü. Tamam, lig lideri Beşiktaş’a mağlup olduk. Olası bir sonuç olabilir bu. Hem mahkum da oynamadık. Tam tersine, Beşiktaş’ı çok iyi analiz etmişiz ve rakibi gerçekten korkuttuk. İşin içine hakem de girince kötü oldu açıkçası. Hakem maç başında Necip’in Eto’o’ya yapmış olduğu hareketteki penaltımızı verebilseydi skor çok değişik olur, o stadyumdaki bizim taraftarımız hariç diğerlerini gerçek dünya ile tanıştırırdık. Ama elbet bir gün İstanbul takımlarının da kayırılmadığı bir lig olacaktır. Bursa deplasmanından beri deplasman galibiyetimiz yok maalesef. Bursa maçının tarihi 17.10.2015! Aslında çok iyi oynadığımız deplasman maçları da yok değil. Galatasaray, Bursa, Trabzon deplasmanları aklıma ilk gelenler. Ama tam tersi rezilleri oynadığımız Gençlerbirliği, Konya, Rize deplasmanlarını da unutmamak gerekli. Eğer bir hedefimiz olacaksa deplasman galibiyetleri, en azından deplasmanlardan getirilen puanların da olması gerekli.

Taraftarımız yine kendilerine ayrılan bölümün büyük çoğunluğunu doldurdu. Bu sezon eski Antalya tribünleri geri döndü diyebiliriz. Hemen hemen tüm deplasmanlara çok iyi rakamlar ile gidildi. Zaten Antalya Arena’da 15.000 taraftarın altına düşmüyoruz. Bunlar çok iyi rakamlar gerçekten. Bir kere Süper Lig ortalaması bizim sayemizde yükseliyor diyebiliriz. 4 yıl stadyumsuz kalan Antalyaspor taraftarı artık gerçek gücünü dosta düşmana gösteriyor.