Geç Kaldık

6 Ekim 2015 09:49

Maç öncesi, açık konuşayım ki oldukça endişeliydim ben. Rakip Kasımpaşa oturmuş bir kadroya sahip. Oldukça iyi oyuncuları var ve çok süratli hücuma çıkabiliyorlar. En önemlisi de üç gol ile ligin en az gol yiyen takımı Kasımpaşa. Bizim ofansif takım oyunumuz da iki haftadır yokları oynadığı için endişelerimde haklıydım bence.

Lakin Kasımpaşa beni oldukça şaşırttı açıkçası. Maçın büyük bölümü ortada geçti. Maçın hakkı 0-0 beraberlikti ve öyle de oldu.

Defansta Diego gerçekten oldukça iyiydi. Yerinde hamleleri, kademeye girişleri, hücuma çıkışları ve topu oyuna sokmaları bence çok iyiydi. Eto’o yine çok çabaladı. Ama bence takımımız adına en iyisi kuşkusuz Lazereviç idi. Topu ayağına aldığında adeta bir çita gibi hızlanıyordu. Bursaspor deplasmanında cezalı duruma düştü. Onu çok arayacağımızı düşünüyorum ben. Ama maçta bu kadar çok sarı kart görmek bence dikkat edilmesi gereken bir husus Lazereviç açısından. Hırs iyi bir şey ama buna biraz daha dikkat ederse çok iyi olur. Zira kendisi ofansif bir oyuncu.

Maçın ilk yarısında rakip ceza sahası yayı çevresinde Eto’o’ya yapılan bir hareket var. Hakem maalesef faul bile vermedi. Direkt kırmızı kart bile verilebilecek bir pozisyondu o. Abartmıyorum, adamı sakatlamak amaçlı yapılan bir hareketti.

Hazır Kasımpaşa gibi bir takımı böyle yakalamışken hanemize üç puanı yazdırmalıydık. Ligin en tehlikeli takımlarından birisi, oldukça pasifti karşımızda. Hatta pasif demeyelim de oldukça korkak oynadılar. En ufak bir hatada golün geleceğini biliyorlardı.

Maçın son dakikalarında Diarra oyuna girdi ve Celutska çıktı. 3-5-2 taktiğine döndük, risk aldık. Buna rağmen Kasımpaşa etkili gelemedi. Maçın bitiş düdüğünden önce atağa kalkıyorduk. Umarım hakemler o pozisyonu bir daha izler ve özür dilemeyi bırakın, kendi içlerinde bunun muhasebesini yaparlar.

Tribünlere gelecek olursak, Grup 1966-Red Soldiers ve 07 Gençlik oldukça kalabalıktı. Her grup, her hafta üzerine koyarak, mevcutlarını arttırarak geliyor stada. Destek bakımından da oldukça tatminkardı gruplarımız. Beşiktaş maçı ile tribünlerimizin yeni stadyumda güçlerinin ne kadar güçlü olduğunu tüm Türkiye görecektir kuşkusuz.

Lige Bursaspor maçından önce bir ara veriliyor. Özellikle uyum konusunda çok çalışmamız gerekiyor. Eto’o’nun ikili markajda kaldığı anlarda bir çıkış planımızın olması gerekli. Mbilla’nın dönmesini dört gözle bekliyoruz, umarım bomba gibi dönecek.

Sözün özü, bu aranın bize iyi gelmesi umudu ile…