Yöneticiler Nerede

14 Şubat 2024 09:00

Evren İlkdoğan yazdı…

Antalyaspor yönetimi yaptıkları ve yapamadıklarıyla bu sezon futbol takımının önüne geçti. Sahaya odaklanmamız gerekirken saha dışında yaşanan sıkıntılar, çok güzel geçmesi gereken bir sezonun daha heba edilmesine yol açtı. Özellikle camiadan kopuk ve iletişimsiz şekilde taraftarın sesine kulak tıkayan bir yönetim anlayışının çok uzun ömürlü olduğunu düşünmüyorum. Sosyal medyada hızlı artan tepkilerin çok yakında iç saha maçında tribünlere de sıçrayacağını tahmin etmek için alim olmaya gerek yok.

Samsunspor maçında Sergen Yalçın sahaya rotasyonlu bir kadro çıkardı. Kağıt üstünde bunu yapmak zorundaydı çünkü 7-8 maçtır aynı kadronun sahada olması hem fiziki hem mental açıdan takımı yordu ve arka arkaya alınan 2 mağlubiyet sebebiyle takıma şoklama yapmak istedi. Maçın ilk yarısında sahada daha iyi bir Antalyaspor vardı. Anlamsız bir kararla iptal edilen Buksa’nın golü maçın kırılma anıydı. Üstüne Samsunspor’un attığı golde aynı sistemin gol vermesiyle çok önemli bir 3 puan kaybettik ve uzun zaman sonra düşme hattıyla aramızdaki fark bu kadar daraldı.

Mevcut kadronun iç sahada en kötü 10-12 puan toplayıp ligi bitireceğini düşünüyorum. Düşme korkusu yaşamamız futbol mucizesi olur bu kadar kötü kadro varken ama mevcut yönetim hedefini üçüncülük olarak belirtip sonrasında kadroyu zayıflatıp üstüne ödemeleri geciktirmesiyle yaşattıkları kriz küme düşmekten daha da çok endişelendirmeli bizi.

Sinan Boztepe ve ekibiyle önümüzdeki sezona başlamak sanırım başımıza gelebilecek en kötü şey olur. O zaman işte bazı şeylerin telafisi olmaz.

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.