Temel İhtiyaç

21 Ağustos 2023 11:10

Evren İlkdoğan yazdı…

Konyaspor maçı öncesinde sıcak havadan ziyade Adam Buksa’nın eksikliği beni endişelendiriyordu. Assambalonga’nın son vuruşlardaki etkisizliği, hızlı kanat oyuncularından gelebilecek gollük pozisyonların sonuçlanması konusunda bende soru işareti yaratıyordu. Nitekim maçta bu endişelerim maalesef haklı çıktı.

Net skorla kazanabileceğimiz bir maçı maalesef forvetsizlikten dolayı 1 puanla kapattık.

Son dakikalarda attığımız gole rağmen galibiyeti kaçıran tarafın biz olduğumuzu düşünüyorum.

Yeni transferlerin takıma uyum sağlamasıyla beraber daha iyi bir Antalyaspor izleyeceğimizden şüphem yok ama Nuri Şahin’in özellikle oyuna hamle konusunda kendini bir türlü geliştiremeyişi bende hayal kırıklığı yaratmaya devam ediyor.

Tribünlerde ise bilet fiyatları ve sıcak havaya rağmen beklentimin üstünde bir kalabalık vardı. Özellikle 07 Gençlik’in performansını hayranlıkla izledim. Geçen senenin üstüne koyarak sezona hem görsel hem de beste performansıyla başladılar. Umarım bu artarak devam eder ve iç sahada daha baskılı bir atmosfer yaratabiliriz.

Yönetimin özellikle stoper ve forvet bölgesine birer takviye daha yapması sezonun devamında teknik kadronun elini güçlendirecektir. Özellikle Buksa’nın sakatlığa yatkın yapısı başımıza iş açabilir.

Son sözüm stadyumda herkesi isyan noktasına getiren eksiklikler için sayın başkan Sabri Gülel ve yönetime olacak.

Sabri Gülel sosyal medyadan büyük bir olgunluk göstererek hatalı olduklarını söyleyip özür diledi ama değindiği konu eksik kaldığı için bir kez daha bahsetmek istedim.

İlkel çağlardan beri insanoğlunun temel ihtiyaçların başında su ve tuvalet gelir. Antalyaspor Stadyumu’nun tribünlerinin büyük bir çoğunluğunda Antalya gibi sıcak bir yerde iki saat boyunca su satılmadı. İnsanlar hem kendilerinin hem de çocuklarının ihtiyaçlarını gideremedi.

Kombine alan taraftarlar kırık ve tadilata ihtiyacı olan koltuklarda oturmak zorunda kaldı

Tuvaletleri kullanmak isteyen insanlar ellerini temizleyecek bir sabun veya tuvalet kağıdı bulamadılar.

Tuvaletler o kadar pisti ki, tuvaletleri kullanmak isteyen yabancı uyruklu bir aile, çocuklarını içeriyi gördükten sonra söylenerek dışarı çıkardılar.

Bu kadar basit sıkıntıları Antalya gibi bir şehrin stadın sebebi ne olursa olsun yaşamamalıyız.

Bu ayıp yönetime sezonun ilk maçında yazıldı. Kayserispor maçında umarım pırıl pırıl bir stadyum görürüz.