Suni Baskı

4 Eylül 2023 12:00

Evren İlkdoğan yazdı…

Kayserispor maçı rakibin transfer tahtasını açamaması sebebiyle kağıt üzerinde 3 puan yazılan bir maçtı.

Maça iyi başladık ama tehlikeli pozisyonlar yaratmakta çok zorlandık. Sonrasında duran toptan yediğimiz gol krizin başlangıcı oluyor derken, devreye 1-1 beraberliği yakalayarak girip morallendik.

İkinci yarı maç rakip sahada oynandı ama suni bir baskı kurabildik ve taktik disiplinini 90 dakika ciddiyetle oynayan rakip karşısında 1 puana razı olduk.

Nuri Şahin 2 yıllık Antalyaspor macerasında maç anındaki müdahaleleriyle bizleri şaşırtmaya devam ediyor maalesef. Maçın son bölümünde rakip kendi yarı alanından çıkmıyorken ve artık oyun doldur boşalta dönecekken oyundan hava topu hakimiyeti en iyi oyuncumuz Adam Buksa’yı ve yine yaratıcı özelliği en iyi olan oyuncularımızdan Sam Larsson’u çıkarıp anlamsız şekilde Assombalonga ve Miloseviç’i sahaya sürdü. Bu dakikadan sonra baskımız bitti ve pozisyon bulamadan maçta 1 puana razı olduk.

Nuri Şahin’in cesaret edip çift forvete dönememesi ve garantici ve 1 puanı kurtarma çabasındaki oyun anlayışı maalesef tribünlerdeki heyecanı da her hafta daha da bitiriyor ve sayı olarak tribünler erimeye devam ediyor.

15 eylülde kapanacak olan transfer dönemi öncesinde Antalyaspor’un minimum 2-3 bölgeye daha takviye yapması kaçınılmaz duruyor. Forvette Buksa, sağ bekte Bünyamin, sol bekte Güray maalesef alternatifsiz durumdalar. Eğer rahat bir sezon geçirmek isteniyorsa bu mevkilere takviyeler yapılmalı.

Antalyaspor yönetimi iyi niyetli şekilde bir şeyler yapmaya çalışıyor ama bu yapılanların bir çoğu maalesef tribün gerçeklerinden çok uzakta. Amigo Ali Dayı’yı onurlandırmaları ise takdire şayan ve kendilerini başta başkanımız Sabri Gülel olmak üzere tebrik ediyorum.

Yazının son paragrafında stadyum tuvaletlerinden bahsetmeden geçemeyeceğim. Konyaspor maçında yaşananlardan sonra bu konuda yönetimin hassas olacağını düşünüyordum. Stadın temizlik firması tarafından temizlenmiş olduğu söylenmesine rağmen Kayserispor maçına gelince bunun hiç de öyle olmadığını gördük. Tuvaletler her zamanki gibi pis (Batı Alt) ve içerisinde sabun, tuvalet kağıdı vs. gibi hijyen malzemesi adına hiçbir şey yoktu. Türkiye’nin en üstündeki ligin Antalya gibi modern bir şehrinde bu görüntüler yakışmıyor. Samsunspor maçına sabunumuzu ve tuvalet kağıdımızı kendimiz mi getirelim? Umarım gecikmeli de olsa sorumluları bu ayıba artık bir son verirler.

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.