Sonunda Bitti

28 Mayıs 2024 11:00

Evren İlkdoğan yazdı…

Alanyaspor maçı, hedefsiz kalmış iki takımın formalite maçından daha fazlası değildi. Kendi il sınırlarımız içinde taraftarlarımızın maç önü ve sonunda yaşadıkları ise gittiğimiz başka deplasmanlarda yaşamadığımız türdendi. Konya deplasmanında bile bu sezon oldukça sakin ve olaysız bir maç yaşadık. Alanyaspor cephesinin maç önünden itibaren ortamı anlamsız germesinin sebebini kendilerine sormak gerekli. Zira önümüzdeki sezonlarda iki takım yine karşı karşıya gelecekler.

Maç için çok fazla söylenebilecek bir şey yoktu. Önemli bazı futbolcularımızın Antalya’ya ve Antalyaspor’a veda maçlarıydı aslında bir nevi. Özellikle Buksa, profesyonelliği ile her daim akıllarımızda olacak bir isim. Dario Saric’in ayrılması da bizim için ciddi bir kayıp. Sezon sonu değerlendirmemde detaylı olarak bunlardan bahsedeceğim.

Sezona büyük hayallerle başlayıp hayal kırıklığıyla bitirmek ve sezon içerisinde olağan dışı birçok olay yaşamış olmamız, hem tribünde hem de camiada özellikle sezonun son haftalarında heyecanı bitirdi. Bir sezon daha en üst ligde mücadele edeceğiz ve Antalyaspor’un varlığının devamı için bu ligde kalıcı hale gelmesi çok önemli.

Antalyaspor’u yönetenler ne düşünüyorlar veya futbola ne kadar hakimler bilemiyorum ama umarım mevcut durumdan daha iyi hale getirmek adına ellerinde kağıt kalem hesap kitaplarını yapıyorlardır. Zira göreve geldikleri kadrodan ellerinde çok fazla kaliteli ve ileride para edebilecek oyuncu kalmadı. Bakalım, yaz transfer sezonunda şapkadan tavşan çıkarabilecekler mi?

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.