Sıfırdan Başlangıç

8 Ocak 2024 10:00

Evren İlkdoğan yazdı…

Nuri Şahin’in ani ayrılığı bizleri şaşırttı, üzdü, kızdırdı ve tabi ki gururlandırdı.

Hayalini kurduğu dünyanın en büyük kulüplerinden birine transfer olması, her ne kadar sezonun ortasında da olsa çok fazla eleştirilebilecek bir konu değil benim açımdan. Aldığı kararı da anlayışla karşılıyorum. Umarım kariyerinin devamında başarılı olur ve bizleri de gururlandırır.

Nuri Şahin’in ayrılığından sonra gönlümden geçen teknik ekibinin düzenini bozmadan en azından sezon sonuna kadar devam etmesi yönündeydi. Ama yönetim farklı düşünmüş olacak ki zaman kaybetmeden Sergen Yalçın’ı takımın başına getirdiler.

Sergen Yalçın önemli bir isim ve antrenörlük kariyerinde de Anadolu takımlarında genelde başarılı oldu. Eğer sezon başında hocasız bir Antalyaspor’a gelseydi, kesinlikle bambaşka bir hava yaratırdı. Ama zaten başarılı bir kulübün hocasının yerine gelişi ve düzenli işleyen bir taktik anlayışın mevcut olması onun da işini zorlaştırıyor şüphesiz.

Alanyaspor maçında da takımı tanıma aşamasındayken bizlerin net şekilde gördüğü bazı yanlışlar yaptı. Bu yanlışları eleştirmek haksızlık olur. Kendisinin de dediği gibi en az 2-3 maça ihtiyacı var ve sonrasında kafasındaki oyun planını tamamen sahaya yansıtacağını düşünüyorum.

Alanyaspor maçında hayal ettiği oyun anlayışı beni şahsen heyecanlandırdı. Rakibe ön alanda baskı kurma ve kaybettiği topu birkaç saniye içinde geri alma çabası ile takımın hızlı oynamaya çalışması, bize modern futboldan kesitler gösterdi. Oynattığı oyun şampiyon takım oyun mantalitesi ve eğer dediğim gibi burada bunu oturtursa göze hoş gelen futbol ve başarılı sonuçlar aldığımız bir Sergen Yalçın dönemi izleyebiliriz.

Biraz sabretmemiz gerekiyor sadece

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.