Sezonun En İyi 45 Dakikası

26 Ocak 2024 11:00

Evren İlkdoğan yazdı…

Uzun yıllardır Antalyaspor’u Sivasspor maçının ilk 45 dakikasındaki kadar baskılı izlememiştim. Rakibini presle boğup isabetli paslaşmalar ve seri bir hücum anlayışla resmen sürklase ettik. Biraz şanslı olsaydık ilk yarıdan 4-5 gollü bir skorla devreye girebilirdik.

60. dakikadan sonra yoğun maç trafiği sebebiyle fiziksel olarak düşüş başladı. Yedek kulübesinin de geniş olmaması Sergen Yalçın’ın elini daha da zorlaştırıyor. Kendisi de maç sonu açıklamasında en az 2-3 transferin yapılmasını beklediğini söyledi. Özellikle Bytyqi’nin kanadına kesinlikle takviyenin yapılacağını düşünüyorum.

Nuri Şahin’in bıraktığı mirası Sergen Yalçın ilk bir aylık periyodda çok iyi yönetti ve büyük takım oyun mantalitesini takımına çok çabuk yansıttı. Pozitif olarak Sergen Yalçın’ın oyun anlayışı için söyleyebileceğim ilk 2 şey; seri şekilde atağa çıkmamız ve topu kaptırdıktan sonra kısa süre içerisinde topu geri alabilmek için şok pres uygulamamız. Sergen Yalçın topu devamlı kendinde istiyor ve bu oyun yapısına uygun 2-3 isim daha transfer edilirse önümüzdeki dönemde oynadığı oyunla zirve yapan bir Antalyaspor izleyeceğimizden şüphem yok.

Ligde ve kupada hedef koymak tabi ki motivasyon kaynağı ama alt gruptan uzak durup oynanan oyunun keyfini çıkarmanın ve kadrodan bonservis getirebilecek yeni isimleri çıkarmanın daha önemli olduğunu düşünüyorum.

Eğer Sergen Yalçın’la devam edilirse asıl hedef gelecek sezon için olacak gibi görünüyor.

Antalya’da keyifler yerinde ve tüm renktaşlarımın yüzü gülüyor. Daha ne olsun.

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.