Kazanan Her Zaman Haklıdır

31 Ekim 2023 10:00

Evren İlkdoğan yazdı…

Antalyaspor; yeni başkanıyla, Türkiye tarihinin en önemli günlerinden birinde Başakşehir karşısına çıktı.

Geçen haftaki kötü futbolun devamı, hem takımı hem teknik kadroyu sıkıntıya sokacaktı. Bunun bilincinde olarak gayet disiplinli ve yüksek konsantrasyonla maça başladılar.

Duran toplara hafta içi ekstra önem verildiği, maçın ilk dakikalarından itibaren çok net şekilde görüldü. Safuri’nin ortasında Saric’in güzel kafa vuruşuyla gol geldi. Maçın devamında kalesini savunan ve rakibine açık vermemeye çalışan, kontralarla pozisyona girmeye çalışan bir Antalyaspor izledik. Pelkas’ın kafasında Helton Leite müthiş bir kurtarış yaparak 3 puanı Antalyaspor’a getiren en önemli isimlerden biri oldu.

Bu galibiyetle hem takım hem teknik kadro nefes aldı.

Tribün ile Nuri Şahin’in kaynaşması ise gecenin en önemli anlarından biriydi.

Antalyaspor’un önündeki 3-4 maçlık periyot, üst gruba yaklaşıp yaklaşamayacağını da gösteren dönüm noktası olacak.

Alt tarafla ise farkın açılması camianın üzerinde baskı oluşmasını da engelledi.

Her açıdan Antalyaspor adına güzel bir gece oldu.

Beşiktaş maçı yeni yönetimin önemli bir sınavı olacak. Galatasaray maçında yaşanan skandal görüntülerin bir benzerinin yaşanmaması adına önlemler alınıp alınmayacağını hep beraber göreceğiz.

Antalyaspor yönetimine giren insanların kulübün kapısından girer girmez eğer gönül verdikleri başka takımlar varsa bunları dışarıda bırakmaları ahlaki bir sorumluluktur. Buna da hassasiyet göstereceklerini ve görev süreleri boyunca da bunun bilincinde olacaklarını umuyorum.

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.