Kadro Planlaması

28 Ağustos 2023 10:30

Evren İlkdoğan yazdı…

Sivasspor deplasmanında kağıt üzerinde iyi sayılabilecek 1 puan aldık. Ama özellikle ikinci yarıdaki futbolla sevenlerini karamsarlığa iten bir Antalyaspor vardı sahada.

Maçın ilk yarısında golü yiyene kadar rakip kalede bolca şans yakalayan bir Antalyaspor vardı. Golü yedikten sonra sahada 1 puanı düşünen ve rakip kalede tehlikeli pozisyon bulamayan sıkıcı bir bir Antalyaspor izledik.

Nuri Şahin’in özellikle bazı futbolculardaki aşırı ısrarı, takımdaki forma adaleti konusunda beni tereddüte düşürüyor. İlk iki haftada sahanın en kötüsü olan Erdoğan’ın bu hafta da maça 11 başlaması düşündürücü.

Kulüpten yapılan açıklamada, transfer sürecinde 3 aşamadan geçildiğini ve her aşamada onaylandıktan sonra transferin yapıldığını başkanımız Sabri Gülel açıklamıştı. Assombalonga transferinde bu üç aşama sanki pas geçilmiş gibi duruyor. Zira futboldan anlayan insanların bu transfere nasıl onay verebildiklerini ben dahil birçok Antalyasporlu daha ligin başında sorgulamaya başladı.

Yine sayın başkanımız kadro yapılanması konusunda bu sene her mevkiye iki oyuncu olacak şekilde bir plan yaptıklarını söylemişti. Antalyaspor’un şu anda orta sahasında 10 adet futbolcu var ve bunların maksimum 3 tanesinin sahada olma şansı var. Sol bekte ise Güray dışında gerçek mevkii sol bek olan futbolcu yok. Eğer sağ bekte Bünyamin sakatlanırsa, alt liglerde bile forma şansı bulmakta zorlanan Mert Yılmaz alternatif olarak duruyor. Adam Buksa’nın sakatlık döneminde Assambalonga’nın Antalyaspor’un hücum hattında alternatif olmasının pek mümkün olmadığını da gördük.

Mevcut fotoğrafta sol bek ve sağ bek ile forvet pozisyonlarımız şu anda olası sakatlık durumlarında maalesef alternatifsiz. Stoperde ise hem yaş hem de verimlilik olarak kaliteli stoper eksiğimiz var.

Antalyaspor’da transfer gününün son anına kadar hareketlilik devam edecek gibi. 3-4 transfer daha gelmezse sezonun devamında sıkıntı yaşanacağı aşikar.

Son sözüm de Nuri Şahin ile ilgili…

Sezonun ilk üç haftasında Nuri Şahin’in heyecansız şekilde yedek kulübesinde maç boyu duruşu da gözlerden kaçmadı. Ya tam konsantre değil ya da mutsuz bana göre. Umarım kısa süre içerisinde kendisini toparlar çünkü Antalyaspor macerasının devamı, önümüzdeki 3-4 maçta sahada alacağı sonuçlara ve oynattığı futbola bağlı.