Herkesin İstediği Oldu

9 Ekim 2023 10:00

Evren İlkdoğan yazdı…

Antalya’nın dünyanın dört bir yanından sevdalısı çoktur. Her sene ya tatile gelirler ya da burada yerleşik yaşarlar. Ama konu Antalyaspor oldu mu, oralı bile olmazlar.

Antalyaspor ise aynı şehrin öksüz evladı gibidir. Antalya’nın çocukları ve mücadelelerini yıllardır bu renkler için verenler, iyi niyetli ama futbolla ilgili çok fazla tecrübesi olmayan yöneticileri maçtan önce tribünlere hassasiyet göstermeleri konusunda sosyal medyadan uyardılar. Stadın çevresine yaklaştıkça endişelerinin ne kadar haklı olduğunu da gördük.

Stadın önü ve içinde yüzlerce Galatasaraylı elinde telefonu oturacağı yeri arıyor, hatta bazıları işi abartmış üstünde formalarıyla içeride eli cebinde dolaşıyordu. Kapıda bunu önlemesi gerekenler ise mahalleden ve çevrelerinden bir hafta öncesinden maça sokmaya söz verdikleri kişileri karşılamakla meşguldüler. İçeride bu duruma tepki gösteren memleket sevdalıları ise kendi evinde dışlanıyor ve stadın dışına çıkartılıyordu.

Maça gelirsek, Antalyaspor akıllı bir taktikle sahadaydı. Rakibinin gücünün bilincinde ve kontrollü bir futbol oynadı. Bytyqi, Sacha Boey karşısında iki beden küçük kaldı. Tüm ikili mücadeleleri kaybetti. Buksa’nın ileride yalnızlığı da hava toplarındaki üstünlüğünün boşa gitmesine sebep oldu. Van de Streek ona gereken katkıyı sağlayamadı ve sahada kayboldu.

Stadın DJ’inin çaldığı şarkılar kadar garipti, Nuri Şahin’in oyuna hamleleri. Orta sahanın en çok savaşan ismi Saric’in oyundan çıkartılması, kendinden başka kimseye yararları olmayan Assombalonga ve Erdoğan Yeşilyurt’un oyuna girişleri ile az olan umutlarımız da kayboldu.

Galatasaray’ın kazanması ligin heyecanının kaybolmaması adına çok önemliydi. Güzel bir çadır tiyatrosu izledik aslında.

Antalyasporlu Jehezkel’e yapılan penaltının es geçilmesi, Muslera’nın karttan sonra alkışının görmezden gelinmesi, Buksa’nın pozisyonun ofsayt olmamasına rağmen kesilmesi ile operasyon tamamlandı.

Galatasaray, maçını öyle veya böyle bir şekilde kazandı.

Yayıncı kuruluş mutlu oldu.

Federasyon mutlu oldu.

Stadın her tribünündeki Galatasaraylılar mutlu oldu.

Gişe görevlisi edasıyla maç önü çevresine bilet dağıtan ve tribüne kimin girdiğine değil kazanacağı parayla ilgilenen Antalyaspor yönetimi mutlu oldu.

Sonuçta herkes istediğini aldı.

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.