Görüntü Var Sonuç Yok

19 Eylül 2023 10:00

Evren İlkdoğan yazdı…

Kadıköy deplasmanında Antalyaspor oyun olarak hem bizlerden hem de ulusal basından tam not aldı.

Nuri Şahin, milli arada Fenerbahçe’yi iyi analiz etmiş. İsmail Kartal’ın Fenerbahçe’sinin tüm defolarını akıllı oyun taktiğiyle ortaya döktü ve soğukkanlı futboluyla rakibi kendi sahasına hapsederek kendi oyunlarının dışına çıkarmayı başardı. Maç önü hemen hemen hepimizin 0 yazdığı bir deplasmanda, maç sonunda puan alamadığımız için üzüldük.

Kadıköy’de 2 gol atıp maçı kaybediyorsan eğer burada özellikle 1. ve 3. gollerde hatalar yapan savunmanda problemler var demektir. Maalesef oyuncu kalitesi olarak diğer mevkilere göre stoper tandemi zayıf kaldı ve oyunun en kritik anlarında oyun konsantrasyonunu kaybetmemiz bize pahalıya mal oldu.

Antalyaspor’un oynadığı futbolun Kadıköy’e özel olup olmadığını bu hafta ligin yeni ekibi Samsunspor karşısında evimizde oynayacağımız maçta göreceğiz. Bu maç Antalyaspor için sezon başında kritik bir viraj olabilir. Üç puan alınması halinde takımın üzerindeki maç kazanamama stresi gider, yönetim ve teknik kadroda bir nebze rahat nefes alır. Aksi durumda ise Antalyaspor’u sıkıntılı bir dönem bekliyor olabilir.

Her ne kadar son hafta oynanan oyunu beğensek de puan alarak elimizde koca bir sıfır var ve 5 maçta alınan 3 puan hiç kimseyi tatmin etmiyor.

İsrailli yeni transferler bir hafta daha takım arkadaşlarıyla antrenman yapacaklar ve en azından bir tanesi Samsunspor maçında ilk 11’de olacaktır diye düşünüyorum.

Buksa’nın gol atarak moral bulması ise sezonun devamında Antalyaspor’un hücum hattı için çok önemli gelişme. Eğer sakatlık sorunu yaşamazsa bu sene 15-20 gole doğrudan katkısı olacağını düşünüyorum.

Erdoğan Yeşilyurt ve Assombalonga maalesef bu maçta da vasatı aşamadılar. Umarım en kısa zamanda formlarını yakalarlar ve takıma katkı koymaya başlarlar. Zira kredileri tribünde hızla tükeniyor.

Cumartesi günü Antalyaspor için yukarıda da bahsettiğim gibi belki sezon başı olması sebebiyle önemli gözükmese de kritik bir viraj var. Umarım güzel futbol karşılığında alınan 3 puanla üzerimizdeki kara bulutlar biraz da olsa dağılır.