Futbol ve Skordan Keyif Alma Vakti

18 Mart 2024 10:00

Evren İlkdoğan yazdı…

Antalyaspor için kazanıp alt sıralarda ilişiği tamamen kesme, Sergen Yalçın için ise yuvaya dönüş maçıydı.

Antalyaspor camiası, Galatasaray maçındaki mücadelenin aynısını bekliyordu.

Antalyaspor ilk yarıdaki kaliteli futbolu, ikinci yarıda ise üst düzey mücadelesiyle istediğini alarak ve alt sıralarla ilişiğini keserek Antalya’ya döndü.

Sergen Yalçın’a penaltı pozisyonu esnasında ekranlara geldiği anda gülümsemesinden dolayı eleştiriler geldi. Sergen Yalçın’ın karakter olarak rahat bir insan olduğu için bu eleştirilere şahsen katılmıyorum.

Sahada 90 dakika bizi gururlandıran bir takım oyunu ve taktikle kendi evinde gönlündeki takımı bir profesyonel olarak devirdi.

Antalyaspor beşinci bitirirse ligi, büyük bir sürpriz olmazsa Avrupa kupalarına katılma hakkı kazanacak. Ama kulübün mevcut borçları ve kriterleri sağlayamadığı için böyle bir hakkı UEFA lisansı olmadığı için kullanamayacağını düşünüyorum. Bu sebeple hedefin ligi orta sıralarda, etliye sütlüye karışmadan bitirmek olduğu aşikar. Zaten Sergen Yalçın da bunu destekler nitelikte açıklamalar yapıyor.

Kaliteli kadromuzla iyi bir sezon geçirip Avrupa’ya gitmemiz işten bile değildi ama elimizin tersiyle bu şansı ittirdik maalesef.

Yeni sezonun planlamasını yapmanın tam zamanı. Sergen Yalçın devam edecekse, artık yeni sezonun iskeletini ve oyun planını kalan maçlarda sahaya yansıtmalı. Biz de onun dediği gibi sahadaki futboldan ve skorlardan keyif almaya bakacağız.

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.