Akıllar Sahada Değildi

23 Ekim 2023 09:00

Evren İlkdoğan yazdı…

Gaziantep maçı öncesi saha dışında yaşanan durumların takımın maç konsantrasyonunu en alt seviyeye indirmesinden korkuyordum. Korktuğum da başımıza geldi.

Önce yönetim bazındaki karışıklıklar sonrasında küçük Davi’nin vefatı ve İsrailli futbolcuların maçta oynamamak istememeleri derken, Güray’ın da sakatlığı işin tuzu biberi oldu.

Sahada hiçbir şey yapmadık. Yine sahada bizim gibi hiçbir şey yapmayan bir takıma kaybederek çok önemli bir 3 puan hediye ettik.

Maçla ilgili çok fazla konuşulacak bir şey yok. Assombalonga ve Erdoğan takımın bu sezonki en kötü transferleri olma yolunda birbirleriyle yarışmaya devam ediyor. Assombalonga’nın transferine onay verenler acaba onu sahada gördüklerinde yüzleri kızarıyor mudur? Hiç sanmıyorum.

Antalyaspor’un bonservis ödeyerek aldığı oyunculardan Erdoğan da ligin başından beri sıfır katkıyla onun transferine onay verenlere selam gönderiyor her hafta.

Antalyaspor açısından bu maç telafi edilir ama camiada bu sezon adına sıfır heyecan olması ve maçlara bile insanların gitmek istememesi çok tehlikeli. Yöneticiler ve teknik kadro oturup düşünmeli bu konuyu. Antalyaspor hedefsiz, amaçsız şekilde sezonu açtı. Oynadığı futbol da taraftarını maalesef heyecanlandırmıyor. İstikrarsızlık ise cabası. Bununla ilgili profesyonellerin en kısa zamanda çözüm bulması ve sezonun geri kalanı için camiayı hareketlendirecek bir hedef koymaları gerekli.

Böyle giderse hedef, son haftalara doğru ligde kalmak olacak gibi görünüyor.