Eto’o Yeni Başlıyor

18 Ağustos 2015 10:36
Sezona çok zorlu bir deplasmanda başladık. Abdullah Avcı yönetimindeki Başakşehir takımı özellikle defans yapma konusunda çok iyiler. Geçen sezon yaptıkları defans ile Avrupa kupalarına gittiler. Zaten oturmuş bir takım Başakşehir takımı, üzerine gelen yeni transferler ile daha da iyi olacaklarını düşünüyordum ben. Oynadıkları Avrupa Kupası maçından dolayı da sezonu en erken açan takım da diyebiliriz. Yani gerçekten tehlikeli bir takımdı rakibimiz. Kanatları işleyen, Doka gibi her an her şeyi yapabilecek bir oyuncuları olan, kalesinde Milli takım kalecisini oynatan bir takım. Ama bizim de ne olacağımız meçhuldü. Tam bir kapalı kutuyduk. Yusuf Hoca hazırlık maçlarında oyuncuları genelde mevkilerinde oynatmadı. Tabii ki biz hangi oyuncunun hangi mevkide oynayacağını biliyorduk. Ama nasıl oynayacaklardı? İşte bizi kapalı kutu yapan şey de buydu.

Bir kere Yusuf Hocayı tebrik etmek gerekiyor. Takımı kondüsyon olarak harika hazırlamış. Umarım bu gücü sezona yayarak sezon sonuna kadar kondüsyonu aynı şekilde devam eden bir Antalyaspor izleriz. Zaten kondüsyonumuz bu şekilde devam ederse emin olun çok iyi yerlerde bitiririz ligi. Zira takımımızda çok iyi, kumaşı kaliteli oyuncular mevcut. Sadece defansımızın göbeği ve bir de kaleci almamız gerekiyor.

Takıma yeni katılanlardan kötü oynayan oyuncu göremedim ben. Zamanla daha da iyi olacaklarını düşünüyorum şahsen. Kvesic’in Eto’o’ya servis ettiği gol ortası gerçekten harikaydı. Aynı şekilde Emrah’ın attığı golde de Lazarevic’in asisti çok iyiydi. Lütfen Emrah’ın golünü bir daha izleyin ve sadece o pozisyonda Eto’o’yu gözlemleyin. Ne yapıyor, amacı ne bir düşünün. İşte o zaman büyük golcünün, yıldız oyuncunun ne demek olduğunu anlayacaksınız. Türk futbolseverler için gol pozisyonunda gol pasını atan ve golü yapan oyuncu izleniyor bizde. Ama bir bakın dünya yıldızı oyuncu orada ne yapıyor. Gerçekten merak ediyorum, Emrah Başsan’ın attığı gol esnasında kaç kişi Eto’o’nun yaptığı şeyin farkına vardı acaba?

Lazarevic gerçekten çok iyi bir oyuncu. Yanlız tek bir eksiği var bana göre: zamanlama hatası. Bunu da aşacağını düşünüyorum ben.

Futbol çok enteresan bir spor. Geçen sezon Samsunspor ile oynadığımız final maçında rakibin en iyi oyuncusu Mbilla idi. O maçta kırmızı kart görmüş ve biz havalara uçmuştuk sevinçten. Hem rakip 10 kişi kalmış hem de en iyi oyuncuları atılmıştı. Gün oldu devran döndü, Mbilla Antalyaspor’a transfer oldu ve bizimle oynadığı final maçında gördüğü kırmızı kart cezasından dolayı Başakşehir deplasmanında Antalyaspor’da oynayamadı. Ne garip değil mi?

Gidiş geliş 24 saati bulan bir deplasmandı. Yıpratıcı, yorucu ama Kepezüstü’nden şehire baktığımızda yüzlerimizin güldüğü bir deplasmandı. Şimdi içerideki ilk maçımızda tribünleri doldurma zamanı…