Eto’o Bitmedi Yeni Başlıyor

18 Ağustos 2015 10:31

İstanbul takımları bugüne kadar sayısız oyuncu transfer etti. İstanbul takımlarının taraftarlarına bu oyuncular hep yıldız futbolcu diye lanse edildi. Bu transferlerin arasında bazı isimler vardı ki futboldan anlamayanları bile hayattan soğuttu. 30 küsurluk oyuncularını havalimanında davul zurna eşliğinde karşılayan İstanbul takımlarının taraftarları nedense Eto’o transferini beğenmedi. Eto’o’yu Antalyaspor transfer edince dillere o meşhur söz takıldı: “Eto’o bitmiş.” Bitmese Antalya’da, Antalyaspor’da ne işi varmış? Siz düşüne durun, denklemi çözdük. Izdırabınız olmaya geldi.

Sancılı bir transfer sürecinin ardından Antalya’ya gelen Eto’o, sağlık kontrolü sırasında fazla kiloları ile dikkat çekti. Eto’o’nun göbek yağlarını görenler bu kez “Eto’o harbiden bitmiş” demeye başladı. Oysa 32 yıllık yaşamının yarıdan fazlasını profesyonel bir şekilde spor yaparak geçiren bir isim için fazladan üç kilo okyanusda üç damladan farksızdı. Dedik ya Eto’o’yu Antalyaspor transfer edince hem kel hem fodul olan arkadaşlar, kendi durumlarına bakıp ağlayacağına bizi konuşmaya başladı.

Kamp dönemi, hazırlık maçları derken lig başladı. Samuel Eto’o Başakşehir karşısında Türkiye’deki ilk resmi maçına çıktı. Tam umutların yıkıldığı anda Eto’o gerçeği başladı. Rakiplerini çalıma dizerek ceza sahasına giren Eto’o düzgün bir vuruşla “Eto’o bitmedi daha yeni başlıyor” dedirtti. Yetenek, futbol zekası ve tecrübe Antalyaspor hanesine gol olarak yansıdı. Eto’o’nun attığı golün tadı damağımızdayken akıllara ziyanlık veren o ikinci gol geldi. Saddam’ın cehennem topu mu dersin, ABD’nin sukut füzesi mi dersin, ne dersen de artık!

Sonuç itibariyle Eto’o bitmedi, yeni başlıyor. Dün üç yıl boyunca yazılacak bir romanın giriş bölümü takdim edildi. Devamı önümüzdeki haftalarda yazılacak. Bu romanda bize neşe, size keder ve sitem var.

Hani bir otomobil firmasının reklamı vardı ya ‘Efsaneler ölmez, şekil değiştirir’ diye. İşte aynen öyle…