Elfida

5 Nisan 2016 09:24

Akhisar Antalya’ya deplasmana gelmiyor, dostlarının evine geliyor. Misafirden öte oldular bizler için …

Yeşile en çok da siyah yakışır. Kardeşimiz Kocaelispor’dan alışkındık bu iki rengin uyumuna. Tribünlerimizde kırmızı-beyaz atkıların, formaların yanı sıra yeşil-siyah atkı forma da olurdu. Güzel görüntüler ortaya çıkardı. Deplasman havası olmazdı iki takım arasında. Gel gelelim Akhisar da yabancı değildi bize; öyle ya, yağmurda ıslanan deplasman tribünündeki insanları kendi içlerine davet ettiler. Bunu her takımın taraftarı yapmaz. Evine gelen misafiri en güzel şekilde ağırladılar. Biz yapılan hiç bir şeyi unutmayız. Akhisar da Antalya’ya deplasmana gelmiyor, dostlarının evine geliyor. Misafirden öte oldular bizler için. Bu güzel dostluk örneğinin tüm takımlara yansıması dileğiyle…

Stada girebilmek için gişede bir saat beklesem bile stada girdikten sonra o manzara mükemmeldi. Tıpkı Kocaelispor maçları gibi, kırmızı-beyaz, yeşil-siyah atkılar iç içeydi. Akhisarsporlu misafirlerimizin tribünü çok güzeldi. “Selamun Aleykum Biz Geldik” pankartları çok güzeldi. “Ve aleykum selam, hoş geldiniz.” dedim içimden. Dostlarımızı ilk defa yeni evimizde ağırlamış olduk bu maçla birlikte. Tekrardan şehrimize hoş geldiniz güzel insanlar. Yağmurla gelen dostluğumuz daim olsun.

“Yenemiyorsan yenilmeyeceksin” diye bir söz vardır. Biz bu sözü yeteri kadar kullandık. Beraberliklere kombinemiz var da bizim haberimiz mi yok? Yeteri kadar berabere kalmadık mı? Sezonun son haftalarında galibiyete odaklanın çocuklar. Sizi yalnız bırakmıyoruz, siz de bizi bırakmayın.

Tribünlerimizde güzel görüntüler devam ediyor. Herkesin atkıları ile maça gelmesi, tribünlerde kırmızı beyazın daha fazla yer almaya başlaması derken Milli maç ile çok güzel bir atmosfer yakaladık. Bunun da devamı gelecektir.

Herkes gibi bende Güney Kale’nin uğuruna inananlardanım. Kuzey Kale’de de şeytanın bacağını kıracağız az kaldı. Bir de şu deplasman uğursuzluğunu atlatabilsek! Umarım Kayseri deplasmanında da deplasman leylaları olmaz bizimkiler.

Bu haftaki yazımı maç sonu dilime dolanan, kendime göre ve Antalyaspor’a göre biraz değiştirdiğim bir şarkı nakaratı ile sonlandırmak istiyorum. Kimbilir, bakarsınız besteye dönüşür.

“Elfida
Bir belalı başımsın
Elfida
Beni terketme sakın
Ömrümde iz bıraktın
Yüküm dünyaya yakın
Elfida
Hep aklımda kalacaksın….”

Kırmızı beyaz aşkla kalın. Haftanız güzel olsun.