El Salla El Salla

19 Nisan 2016 09:24

Eto’o eliyle gol attı diye adamın futbolculuğuna, karakterine laf söyleyen insanlar türedi. Elinizi vicdanınıza koyun ve düşünün …

Hatlar farklı tarife aynı. Galatasaray’a da Fenerbahçe’ye uyguladığımız tarifeden yaptık yolladık. Kısacası Aslan, Akrep sokmasından gitti de diyebiliriz. Keyifli bir maç izledik. Evimizde keyfimiz pek yerindeydi. Takımı yalnız bırakmayan onlarca insana teşekkürler. Bu şehrin bir takımı var, farkına vardığınız için teşekkür ederiz.

Şüphesiz ki maçın en can alıcı noktalarından birisi de tribünlerden geldi. Galatasaray forması ile Antalyaspor taraftarı içine girmeye cesaret edebilmiş, bence sabah kahvaltısında yürek yemiş bir abimizin forması çıkartılarak Antalyaspor forması giydirilmesiydi. Bu takım bizim. Bu şehir bizim. Galatasaraylı olabilirsin amenna ama o zaman deplasman tribününe gireceksin. Bizim aramızda işiniz yok. Yaşasın şehrine ihanet etmeyenler!

Gelelim maçın yıldızlarından Serdar Özkan’a. Serdar Özkan’ın kendini geliştirdiğini her maçta daha fazla görüyoruz. Bu sezonun ilk maçı Başakşehir ile olan maçımızda Serdar’ın başarılı bir sezon geçireceği zaten belliydi, her maçta üzerine koyarak bize keyif vermeye devam ediyor. Tabi arada kaçırdığı pozisyonlarla saç baş yoldurtsa da biz “ciğersiz” Serdar Özkan’ı çok seviyoruz. Yüreğine sağlık!

Tüm futbolcularımızın yüreğine sağlık. Siz oynayın sonuna kadar, biz varız ölene kadar.

Eto’o eliyle gol attı diye adamın futbolculuğuna, karakterine laf söyleyen insanlar türedi. Siz adamın direk ayağına giren futbolcuyu “penaltılık pozisyon hocam” yahut “kart görmem gerekliydi” diye hakeme söylemesi lazımdı diyerek eleştirdiniz mi? Verilmeyen iki kırmızı karttan bahsettiniz mi? Elinizi vicdanınıza koyun ve düşünün. Eto’o ne zaman kendini yere atmış? Sadece maçlarını izleyin. Durduk yere kendini atmış bir adam değildir, olmamıştır. Eto’o sadece adaleti kendi sağladı.

1986 yılında Dünya Kupası’nda Maradona ne demiş? “O benim elim değil, Tanrı’nın eli.” Bizimki de o hesap. Adaletin olmadığı yerde bazen adaleti kendin sağlamak zorunda kalırsın. 1986 Dünya Kupası’nda Maradona’nın İngiltere’ye attığı gol Tanrı’nın eliyse, Eto’o’nun Galatasaray’a attığı gol de “Adaletin Eli.” Yani hep Anadolu takımlarının canı yanacak değil ya, biraz da sizin canınız yansın. Gerçi gol verilmese bile sonuç 3-2 olacaktı. Gene bir şey değişmeyecekti ama gol verildi. Olmuşla ölmüşe çare yoktur.

“Dinsizin hakkından imansız gelir” derler. Futbol kariyeri başarılarla dolu, karakterine laf edilmeyecek bir adama çamur atmadan önce lütfen kendi yanlışlarınızı düzeltin. Kısaca bu haftanın şarkısı da Barış Manço’ dan olsun;

“El salla el salla… El salla el salla
Kol salla kol salla… Kol salla kol salla
Sağ gösterip sol salla… Sağ gösterip sol salla
Bir omuz at sağdan solla… Bir omuz at sağdan solla”

Seni seviyoruz Eto’o Buba. İyi ki varsın.

Kırmızı beyaz aşkla kalınız, haftanız çok güzel geçsin Antalyasporlular.