Durduk

29 Eylül 2015 09:39

Fırtına gibi başladığımız sezonda iki haftadır yaprak kıpırdatmıyoruz. Futbol olarak da renk vermiyoruz maalesef.

Takım pas yüzdesi olarak bence tatminkar ama bu paslar dikine değil de yan ve geri pas olunca verim alamıyoruz. Yani diğer bir deyişle boş pas yapıyoruz. Korkak oynuyoruz. Birkaç oyuncu hariç sorumluluk alabilen oyuncumuz yok. Halbuki takımımızda isim olarak bakıldığında her an her şeyi yapabilecek birçok oyuncumuz bulunuyor ama dediğim gibi sorumluluk almıyorlar.

Sivasspor maçı gibi maçlar bizim için hedef maçlarıdır. Bu maçlarda üç puanı almalısınız. Hele ki bu maç evinizde ise kaçırmamanız gerekiyor üç puanı. Üç puan almanız için de rakibinizi mahkum etmeniz gerekiyor. Onların oyunu değil, bizim oyunumuz oynanmalıydı sahada.

Rakibin Antalya deplasmanına gelme amacı belliydi; korkarak geldikleri bu deplasmanda bir puan alabilmek. Maç sonunda amaçlarını gerçekleştirdiler ama üzülen taraf emin olun Sivasspor kanadı olmuştur. Oyunu rakip sahaya yıktılar. Dikkat ettiniz mi bilemiyorum ama biz atağa çıktığımızda rakibin defans oyunucusu ile en ileri uçtaki oyuncusunun arasındaki mesafe en fazla yirmi metre oldu. Böyle anlarda kanatlardan süratli oyuncularınızı kullanmanız gerekir. Bizde maç boyu sadece sol kanat vardı.

Sağ kanatta oynayan oyuncumuzu, yani Emrah Başsan’ı, gören oldu mu? Ben sadece kaleciyi de çalımlayıp geçtiği ve bomboş kale yerine auta gönderdiği topta görebildim kendisini. Ya ayıptır Emrah, ben fazla da bir şey yazmak istemiyorum. O pozisyona takıldı dedirtmeyeceğim kendime lakin Emrah bu sezon hiç yok ya hu. Bir silkelen, bir kendine gel Allah’ını seversen kardeşim. Sahada hiç yoksun.

Elimizde Makoun gibi bir oyuncu var. Niye kullanmıyoruz Yusuf Hocam? Bakın çoğu kişinin dikkat etmediğine emin olduğum bir şey yazacağım, üç tane oyuncu değiştirdik. Çıkan üç oyuncudan iki tanesi ofansif yönlü oyuncu. Giren üç oyuncudan bir tanesi ofansif, iki tanesi defansif orta alan oyuncusu! Fazla bir şey yazmaya gerek yok, maçın kazanılamamasının en büyük sebebi bu bana göre.

0-1’den maç çevirmek çok zordur. Hele ki Sivasspor gibi bir takıma karşı. Biz bu şansı yakaladık. Sakın yanlış anlamayın, oyun olarak hak etmedik. Bomboş kaleye karşı yakaladık ama değerlendiremedik.

Bu arada 5-1 yenildiğimiz Rize maçında attığımız gol ve bu hafta Lazo’nun attığı goller, mükemmel goller. Ama bu gollerin devamını da atmamız gerekiyor her maç esnasında. İşte o zaman hedeflediğimiz yerlere gelebiliriz.

TFF’nin bana göre haksızca verdiği cezadan ötürü elektronik biletlerimiz Sivasspor maçında bloke edildi. Takımı beden olarak yalnız bıraktık ama ruhumuz oradaydı. Keşke tribünde olsaydık, eminim bu maçın sonucunu etkilerdik. Bence takım bizi çok aradı bu hafta. Umarım bir daha böyle haksız cezalar ile takımımızın yanında olmamız engellenmez.