Dostluk Kazandı

A+
A-
17 Eylül 2014 18:13

1.Seçenek: Şanlıurfaspor Antalyaspor deplasmanına gelir. Grup 1966 deplasmana gelen Şanlıurfaspor taraftar otobüslerine saldırı düzenler, tüm otobüslerin camları kırılır, üç Şanlıurfaspor taraftarı bıçaklanarak hastaneye kaldırılır.

2. Seçenek: Şanlıurfaspor Antalyaspor deplasmanına gelir. Grup 1966 deplasmana gelen Şanlıurfaspor taraftar otobüslerini Aksu’da sabah karşılar, derneklerine getirir, kahvaltı verir, şehri gezdirir, Passolig bilet sıkıntılarını çözmede yardımcı olur, öğle yemeği verir ve Şanlıurfaspor taraftarlarını centilmenlik çerçevesinde stada uğurlarken dostluğun kazanacağını belirterek başarılar diler.

İki seçenek sundum sizlere. Sizce hangi seçenek Türkiye’de televizyon, gazete veya internet sitelerinde daha çok gündemde kalırdı? Ben herkesin düşündüğünü yazıyorum:
Elbette ilk şık gündemde kalırdı. Kan ile beslenen bir medya yapımız var maalesef. Ne kadar güzel bir gün geçirdik. Belki çoğu Antalyasporlu renktaşımızın haberi bile yoktur ama yeni bir dost daha kazandık. Haberlerinin olmaması normal… Hem gündemde değildi bu yaşananlar hem de statta maalesef 755 kişi vardı.

Takımımız maalesef hâlen hazır değil. Hazır olmayan bu takım ile Şanlıurfaspor gibi bir takımdan üç puan almak çok iyi oldu. Diarra gol ile tanıştı, bu daha iyi oldu.

Takımımızın defansı alarm veriyor. Mehmet Sedef ve Boum’un takıma girmesi ile o sorunu aşacağımızı düşünüyorum ben. Diarra’yı top ile buluşturmayı becermeliyiz. Dün 20 dakikalık bir yüklenme ile rakibi bunalttık. Bunu maçın tamamına yaydığımız takdirde bu ligin en korkulan takımı biz olacağız.

Engin hocamıza da buradan bir teşekkür edelim. Maç önü tribüne çağırdık, o yaşta üşenmedi sahayı boydan boya geçti koşarak ve bizi selamladı. Sağ olsun. Geçen sezon maç esnasında yedek kulübesinde oturduğu yerden kalkmayan hocayı gördükten sonra bu gözler, Engin Hocamızın değerini anlıyor.

İsmail Bulut