Dostluk Kazandı

5 Nisan 2016 09:23

Berabere kaldık ama mutluyum. Takım oynuyor, ileride basıyor, koşuyor Ara paslar, şut denemeleri… Böyle olduğu sürece sportif başarı gelmese de çok üzülmem.

Kendi evinde ciddi anlamda oturmuş ve baskılı oynayan bir Antalyaspor sahadaydı. Sadece şans bizden yana değildi. Çok pozisyon kaçırdık. Kaçırmamalıydık. Ancak takımın oturmaya başlaması ve Jose hocamızın neler yapmaya çalıştığını hatta seneye başarıyı getirecek adımlar attığını hepimiz biliyoruz.

Gerçekten iki takım da maç öncesi iyi çalışmış ve birbirini  iyi analiz etmişler. Motta biraz yetersiz kaldı ama ilk golümüze katkısı olduğu için çok fazla eleştirmek istemiyorum sonuçta diğer takım arkadaşları gibi kendisine verilen görevi yerine getirmeye çalıştı. Berabere kaldık ama mutluyum. Takım oynuyor, ileride basıyor, koşuyor. Ara paslar, şut denemeleri… Böyle olduğu sürece zevksiz futbol oynayıp, hep bir farklı skorlarla şampiyon olmasak veya sportif başarı gelmese çok üzülmem. Çünkü Antalyaspor’un oynadığı, sahaya yansıttığı futbol kaliteli.

Serdar Özkan bu sezon iyi işler çıkarıyor. Oynadığı oyunla göz doldurdu. Lazarevic’in sahada olması gerekirdi ancak sakatlığı sürüyor maalesef. Sağlık ekibi elinden geleni yapıyordur eminim ama sanki oyuncularımız sakatlıktan geç çıkıyor gibi geldi bana. Inkoom nerede? Neden ilk 11’de çıkmıyor bilemiyorum. Belki de maç başı sözleşmesi olan Inkoom mali kriterler nedeniyle istikrarlı oynatılmıyor olabilir diye aklıma gelmiyor değil.

Kalecimiz ilk golde elinden geleni yaptı ama rakip oyuncunun ayağından çıkan top defans oyuncumuza çarptığı için biraz ivme değiştirerek kalemizde gol oldu. Ancak bu demek değildir kalecimiz iyiydi. Kalecimiz Rais M’bolhi gerçekten kötüydü. Yine top sektirme ve gereksiz açılma gibi hataları oldu maalesef. Kaleye duruşu güven veren, küme düşecek olan takımların kalecilerin iyi olan maliyeti düşük bir kaleci alınabilir. Fakat aynı zamanda Ozan’a geç kalınıyor. Eğer bu oyuncu yetiştirilecekse biraz daha süre verilmeli diye düşünüyorum.

Sonuç olarak taraftarlar arasındaki dostluk da skor olarak sahaya yansıdı ve 89. dakikada attığımız gol ile 2-2 berabere bitmiş oldu. Hakem hataları damga vurmadı maça belki ama hataları vardı. Daha dikkatli olsaydı fazladan duran top kazanmış olacaktık. Bu arada kaç kere oyuncularımız yerdeyken atağa çıkan veya atağa devam eden Akhisarlı futbolcuları tebrik ediyorum.

Neden bu kadar az seyirci geliyor? Daha fazla gelmeliydi. Lig ortalaması 17 bin taraftar değil 20 bin üzerinde taraftarın ve futbolseverin stada gelmiş olması gerekirdi. Antalyaspor büyük bir gerçekten başarı kazanmasa da göz dolduran bir futbol sergiliyor. Önümüzde Kayseri deplasmanı ve dönüşünde evimizde Galatasaray maçı oynanacak. Lütfen herkes duyarlı olup en azından iç sahadaki maçlara katılmalı göstersin.