Doğru Yoldayız

A+
A-
23 Eylül 2014 03:17

Sevgili Antalyasporlular,

Arka arkaya iki maç kazanmayı özlemişiz. Maç öncesi bir puanın iyi olduğunu, kazanırsak ekstra iki puanın hanemize yazılacağını düşünüyordum. Maça Orduspor hızlı başlasa da bu sene takımımızın en güvendiğim özelliği olan kontra atağa iyi çıkışıyla arka arkaya golleri bulduk. Özellikle üçüncü golümüz hazırlanış açısından muazzamdı. Orduspor bizim şampiyonluk yarışındaki rakibimiz değil ama bu tip deplasmanlarda kaybetmemek, ilk altı yarışı içerisinde yerimizi her hafta daha da sağlamlaştıracaktır.

Önümüzde şampiyonluk yarışındaki rakiplerimizden Gaziantep Bş Bld var. Kadro olarak kaliteli isimlerden kurulu olsa da yüksek yaş ortalamasını da göz önüne alırsak yapmamız gereken, oyunun ilk 60 dakikalık diliminde defansı sağlam tutup rakibin yorulmasını beklemek ve son dakikalarda kuracağımız baskıyla üç puana ulaşmak olmalıdır diye düşünüyorum.

Özellikle Premier Lig’den gelen Ameobi, ileride başımızı en çok ağrıtacak isim olarak duruyor. Engin Hoca ona gerekli önlemleri alacaktır.

Bu maçtan alınacak bir puan bizim hanemize yine artı olarak yazılacaktır. Orduspor maçında aldığımız ekstra iki puanın gitmesi anlamına gelecektir. Engin Hoca 1.85 puan ortalamasının bizi ilk ikiden çıkaracağını söylüyor, ben iki puan ortalamayla işi garantiye alacağımızı düşünüyorum.

Hücum hattında Gökhan Karadeniz’in takıma ısındıkça ne kadar çok etkili olacağını haftalar geçtikçe görüyoruz. Bu sene onun asistleri ve golleri inşallah son haftaya kadar devam eder.

Diarra kapalı defans yapan takımlara karşı zorlanacaktır. Çünkü oyun yapısı itibarıyla açık alanlarda çok etkili bir isim. Orduspor deplasmanı tam onun aradığı gibiydi ve o da kalitesini konuşturdu. İç saha maçlarında belki bu kadar etkili olmaz ama deplasmanda bize altın değerinde puanlar getirecektir.

Taraftarımız deplasmanda armayı yine yalnız bırakmadılar. Futbolcu kardeşlerimiz de onların dönüş yolculuğunu güzel futbol ve net skorla daha hızlı bitmesini sağladılar. Hepsinin ayaklarına, yüreklerine sağlık…

Geçen hafta da dediğim gibi her şey çok güzel olacak…

Evren İlkdoğan