Diriliş Antalyaspor

23 Şubat 2016 10:29

Böyle güzel performanslar sergileyebilen bir takım neden ani düşüşlere bu kadar kolay sebep olabiliyor? Daha buna akıl yürütebilen yok sanırım …

Oh be, dünya varmış!

Dedim, bu maçı izlemeyeceğim. Malum Rize’de oynadığımız maçta bir beş golcük yemiştik. Aman dedim, bir beş gol daha görmeye tahammül edemem. İzlememeye karar verdim. Sonra dayanamadım tabii izledim. Baktım bizim takım beklenenden iyi oynuyor, birkaç tane gol pozisyonu bile kaçırdık. Yani böyle güzel performanslar sergileyebilen bir takım neden ani düşüşlere bu kadar kolay sebep olabiliyor? Daha buna akıl yürütebilen yok sanırım… Varsa beri gelsin.

Her zamanki gibi bir ilk golümüzü yedik. Tamam dedim, düşüşe geçecek takım. Neyse ki takım akıllılık gösterdi de durumu eşitledi.

Çok şükür takımımızın alışılagelmiş bazı oyuncuları üzerine kurulu bir futbol izlemedik. Kalede Fornezzi yerine Mbolhi’yi gördük. Birkaç yeni isim bu maçtaydı. Hele şükür yani! Biz bunları arkada diğerlerine alkış tutsun diye mi aldık? Azıcık verilen paraların hakkını, çabasını bir görelim.

Serdar Özkan’ı bu maç için tebrik ediyorum. “Ben aslında buyum” dedirtti maçta, ne kadar gol kaçırmış olsa da istese neler yapabileceğini fazlasıyla gösterdi. E çocuğum madem böyle oynayabiliyorsun, ne diye bunu bize azıcık gösteriyorsun? İş var bu çocukta.

Süper Ligdeki 800. golümüze de imzayı Danilo attı, teşekkür ederiz .

Ama bu hafta maçın favori ismi hakem olsa gerek. Maçta düşen düşene, fauller havada uçuşuyor ama o hep devam dedi. İki takımı da bu konuda ayırmadan düşenin dostu olmaz deyip maçı devam yolunu seçti. Vallahi tebrikler! Hakem devam diyor!
Ayrıca 90+7’lere kadar oynadık yine. Sanırım bu süre şanslı olduğumuz, bizi galibiyete götüren maç sürelerimiz haline gelecek gibi. Bu yönde olacaksa daim olsun inşallah.

Tabii maçın galibiyetle sonuçlanmış olmasından en güzel faydayı sağlayan teknik direktörümüz Morias oldu. İstediği futbolun oynanmaya başladığını söylüyor röportajda. Bu takım yeni kurulmadı, böyle bir oyun sergilenebiliyor madem niye başından beri olmadı? Pastanın en güzel dilimi Morais’in oldu şimdilik. İlerleyen zamanlarda umarım bu sözleri yutmak zorunda kalmaz .

Herkese kırımızı ve beyazın yan yana olduğu bir hafta dilerim.