Daha Fazla Ciddiyet

5 Aralık 2014 18:33

Sevgili Antalyasporlular,

Geçen hafta Giresun deplasmanında son senelerde izlediğim en kötü Antalyaspor vardı. Üst üste üç pas yapmaktan aciz, ileriye çıkamayan, rakibinin oyununu kabullenmiş bir Antalyaspor’u uzun zamandır izlememiştim. Son dakikada yediğimiz gole hiç üzülmedim, zira bir puanı bile hak etmediğimiz maçtan az daha üç puanla ayrılıyorduk.

İşin en kötü yanı, maçtan sonra Hami Hocanın açıklamalarıydı. Takımın ikinci yarıdaki futbolunu beğendiğini söyledi. Bizlere “Acaba başka maç mı izledik?” dedirtti. Ben açıklamasının sadece takımın moral motivasyonunu bozmamak ve kendi oyun taktiğine geçiş sürecini daha az zararla atlatmak amacıyla yapılmış olduğunu düşünüyorum. Gerçekten bu şekilde düşünüyor ise Hami Hocanın bu futbolla ligin ikinci yarısını görmesine ihtimal bile vermiyorum.

Karamsar tablodan kendimizi sıyıralım, bu haftaki maçımıza odaklanalım birazda. Rakibimiz, ilçe takımımız Alanyaspor. Seneler öncesindeki büyük rekabetten şu anda ortada eser yok. Karşılıklı duyulan nefret yerini şu anda sağduyu ve saygı almış durumda. Maçın öncesi ve sonrasında tribünlerde dostluk görüntülerinin olması en büyük temennimiz. Maçın başlama düdüğünden itibaren ise mücadele ve üç puan için savaşılması sahada görmek istediğimiz şey. Umarım futbolcular, teknik kadro, yönetim ve taraftarlar bunun bilincindedir. Zira ilk puan kaybımızın iç sahada bu maçta yaşanması kimsenin temennisi değildir.

Hepimiz cumartesiyi dört gözle bekliyoruz. Umarım geçen haftaki Antalyaspor yerini arzuladığımız takıma bırakır ve sahadan net bir skorla ayrılırız.

Sevgiyle kalın…

Evren İlkdoğan