Çıkarsız Sevmek

23 Aralık 2014 09:29

Bilindiği üzere çok küçük yaştan bu yana maçlara giderim. Gittiğim tüm maçlarda, gerek içeride gerek de deplasmanda, en çok imrendiğim şey Anadolu takımlarının taraftara olan saygısı ve minnetidir. Tribüne çağırılmadan gelen futbolcular hep Anadolu’daki şehir takımlarını kıskanmama sebep olmuştur.  Mehmet Sedef’in tavrına kuracak büyük cümlelerim yok, hepimizin malumu zaten. Doğru mu, yanlış mı diye düşünmedim bile. Ama bu olay yaşanır yaşanmaz benim aklıma gelen ilk şey Sedef’in Konya’da sakatlandığında, hastanede yatarken ziyaretine gelen taraftarla görüşmek istememesiydi.

Nedir, nasıl bir düşüncedir bilmiyorum ama medyaya yaptığı açıklama da beni rahatsız etti Mehmet Sedef’in. “Taraftar bizi desteklemedi, sayı olarak azlardı” demiş. Peki düşüncesi bu yöndeyse oraya gelen taraftara daha çok saygı duyması gerekmiyor muydu? Gelmeyenlere inat gelenlere bir minnet borcun yok muydu? Sen o işi para için yapıyosun. Gönül bağı ile bağlanmış taraftar çıkar gözetmeksizin oradaysa bir zahmet dediğini de yapacaksın.

Gönül bağı sevda işi demişken… Yahu yıl olmuş 2015 bizim taraftar tutmuş Kayserili taraftara kaldırım taşı atmış. Üst ligde kimimiz kimsemiz yoktu bari bu ligde biraz olsun sevilelim. Hani çirkefleşeceksek de bir zahmet ilkel olarak değil de oynadığımız futbolla ezelim milleti. Gönül bağı işini abartmayalım. Eğer böyle enerji dışa vurumu yaşanacaksa kulüp adına iyi şeyler de yapılabilir diye düşünüyorum.

Gelelim beni en çok rahatsız eden konulardan birine daha. Alanyaspor’un sezonda oynadığı yedi maçta altı kez mağlup olması ve aldığı tek galibiyetin bize karşı olması nasıl bir hırs içerisinde olduğunun ve kardeşlik adına tek bir düşüncesi olmadığının göstergesidir. Yanımızda olacağına karşımızda olacağını dosta düşmana ve en başta da bize gösteren Alanyaspor, bir zahmet bize kardeşlik türküsü fısıldamasın samimi olmuyor.

Gururumuz olan Lamine Diarra’yı da aldığı gol krallığı unvanından dolayı kutluyorum. Hakkıyla olduğu hepimizin malumu. Dilerim daha da başarılı olur.

Aldığımız galibiyetler açıkcası beni çok sevindirmiyor. Çünkü oynanan oyun, her şey ortaya koyularak oynanan bir futbol değil. İyi oynamadığımız sürece içim rahat değil. Arada kalmış bir kaliteyle asansör takım gibi bu yıl çıkıp seneye düşeceksek hiç çıkmayalım. Bu taraftarı yıpratmaktan başka bir şeye yaramıyor.